padeka-aukletojai-mokytojai su laikrodziu

Išleistuvės

Išleistuvės, dovanos mokytojai, padėka auklėtojai

    Vasaros pradžia žymi ne tik atostogų metą, bet taip pat ir mokslo metų pabaigą. Ypatinga mokslo metų pabaiga tampa tiems, kurie sėkmingai pabaigė visą numatytą mokymosi kursą ir palieka mokymosi įstaigą. Šis atsisveikinimas nėra liūdnas, juk toks ir buvo mokymosi tikslas – gauti žinias ir eiti toliau. Būtent todėl išleistuvės yra kupina dėkingumo, gražių nueito kelio prisiminimų ir šviesios ateities palinkėjimų diena. Pati pirmoji ugdymo įstaiga yra darželis. Darželinukams tenka atsisveikinti su darželiu, kuriame jie praleisdavo ištisas dienas, su auklėtojomis, kurios jais rūpinosi ir ugdė, su savo grupe, kurioje jau spėjo susirasti draugų ar net užmegsti reikšmingų draugysčių. Kadangi tokio amžiaus vaikai dar per maži išreikšti dėkingumą ir pilnai suvokti atsisveikinimo faktą, už juos tai paprastai padaro tėveliai. Darželiui ir auklėtojoms jie įteikia atminimo dovanas, tokias kaip inkilėlis paukščiams, simbolizuojantis išskrendančius iš saugaus prieglobsčio į naują, sudėtingesnį, gyvenimo etapą, vaikus. Ant inkilo yra išgraviruojamas grupės pavadinimas, jos gyvavimo metai ir padėkos tekstas. Taip pat galima dovanoti ir įrėmintą grupės nuotrauką su minėta išgraviruota informacija ant rėmelio. Dar viena simbolinė ir jauki dovana yra kavos puodelis su išgraviruotais grupės vaikų vardais, kad auklėtoja, rytais gerdama kavą prisimintų vaikus, su kuriais praleido tiek daug laiko ir kuriuos be jokios abejonės ji jau spėjo pamilti. Panašus atsisveikinimas lydi ir pradinukų išleistuves į gimnaziją ar vidurinę mokyklą. Dažniausiai vaikų tėveliai atsidėkoja auklėtojai-mokytojai, ketverius metus lydėjusiai ir mokiusiai jų vaikus mokslo pradmenų. Pradinių klasių mokytojoms neretai dar yra dovanojamas išgraviruotas rašiklis kaip atminimas nuo auklėtinių ir padėka, jog išmokė šiuos rašyti. O kadangi pradinių klasių mokytoja, priešingai nei auklėtoja, turi savo darbo stalą ir klasės kambarį, jai taip pat dažnai yra dovanojamos stiklinės padėkos ar plaketės, ant kurių galima išgraviruoti ilgesnį padėkos tekstą, kuris nuolat bus matomas ir sukels gražius prisiminimus.

graviruotas stiklinis apdovanojimas padeka aukletojai nuo aukletiniu

    Sekančios, bene įsimintiniausios ir svarbiausios žmogaus gyvenime išleistuvės yra abiturientų atsisveikinimas su mokykla, kurioje jie praleido daugiau laiko nei bet kurioje kitoje mokymo įstaigoje, kurioje užmezgė reikšmingas draugystes, subrendo kaip savarankiškos asmenybės, išmoko daug reikalingų gyvenimui dalykų, atrado savo pašaukimus, hobius ir subrandino tolimesnius gyvenimo planus. Mokyklą paliekantys jaunuoliai žengia į pilnametystę, į visiškai už save atsakingo, suaugusio žmogaus gyvenimą ir atsisveikina su gyvenimo etapu, kuriame už jų žinių ir asmenybių ugdymą buvo atsakingi mokytojai. Abiturientai, būdami sąmoningi ir suaugę žmonės, patys sugalvoja, išrenka ar pagamina dovaną savo klasės auklėtojai ir svarbiems jiems mokytojams, kurie ne tik mokė, bet buvo draugai, antieji tėvai ir reikšmingi žmonės mokinių gyvenimuose. Tokios padėkos forma gali būti pasirinkta vaza su išgraviruotais mokinių vardais ir padėka, jog auklėtoja jiems buvo kaip antra mama. Taip pat gali būti pasirenkama ir plaketė ar stiklinė padėka su ilgesniu tekstu, kuri puikuosis mokytojo namuose ar kabinete. Moktojui taip pat gali būti dovanojamas ir medalis su jo vardu ir trumpute padėka, oskaro statulėlė ar stilizuota skuptūrėlė su sparnų motyvais, simbolizuojančiais skrydį į savarankišką suaugusio žmogaus gyvenimą ar medžio motyvais, simbolizuojančiais subrandinusį mokslo vaisius ir užaugusį žmogų.

dezute-aukletojai

    Išleistuvių proga abiturientą taip pat sveikina ir jo tėvai, šeima, draugai. Išleistuvininkams dažnai dovanojami rašikliai su jų vardais ar inicialais, laikrodžiai, kompasai, statulėlės mokslo tematika. Ant visų šių daiktų paprastai būna ilgam atminimui išgraviruojami sveikinimo žodžiai, abituriento vardas ir neretai sparnuota žinomo žmogaus frazė.

    Išleistuvių dovanos paprastai būna itin simbolinės, tačiau solidžios, todėl joms labai tinka ilgaamžė lazerinio graviravimo technologija

Daugiau idėjų rasite ČIA