geliu torto smeigtukas-su-rugsejo-1

Mokslo suvenyrai

Mokslo suvenyrai, dovanos mokytojams, auklėtojoms, dėstytojoms

 Išsilavinimas atveria kelius į pasaulio ir savęs pažinimą, į kokybiškesnį ir sėkmingesnį gyvenimą visuomenėje. Jį įgyti reikalinga valia, pastangos ir paprastai gana nemažas laikas. Žinios suteikia galios, tačiau tos žinios įsisavinamos ne be didelių pastangų. Būtent todėl mokslas, išsilavinimas yra ypač vertinami pažangiose visuomenėse.
Mūsų švietimo sistemoje yra tam tikri laipteliai ir pakopos, žyminčios išsilavinimo lygį. Perėjimas nuo vienos pakopos prie kitos yra pažymimas kaip asmeninis žmogaus laimėjimas ir šventė. Bene pats pirmasis žingsnelis švietimo sistemoje yra pirmoji klasė pradinėje mokykloje. Ši diena yra ypatinga kiekvienam vaikui ir didžiulė šventė visai šeimai. Jo šeima paprastai šia proga dovanoja pirmokui nedidelę, bet ilgai išliekančią, su mokslu susijusią dovaną. Tikrai puiki ir praktiška tokios dovanos idėja yra plunksnakotis su išgraviruotu ant jo vaiko vardu ir mokslo kelio pradžios data. Kartais vaikui šia proga yra dovanojamos ir prabangesnės, tačiau būtinai intelektualios dovanos, tokios kaip šachmatų lenta, kompasas, laikrodis. Visos šios dovanos pirmokui dar per sudėtingos naudoti, kadangi reikalauja žinių, kurios tik vėliau bus įgytos mokykloje ir padedant tėvams, tačiau sutikime, jog minėtieji daiktai yra vertingi laiko perspektyvoje ir turintys išliekančią vertę vaikui. Dar ypatingesnės šios dovanos tampa išgraviravus ant jų palinkėjimą vaikui ir be jokios abejonės parinkus tinkamą kokio nors garsaus mąstytojo tezę apie mokslą. Graviruoti galima daug įvairių paviršių, ypatingai metalą, medį ar stiklą, rezultatas bus nepriekaištingas ir ilgalaikis.

padeka-aukletojai-mokytojai su laikrodziu
Rugsėjo pirmosios proga ne tik pirmokai, bet apskritai visų klasių mokiniai neša gėles savo būsimai mokytojai kaip padėką už jos būsimą darbą, kuris pareikalaus daug kantrybės ir pats savaime yra itin kilnus. Būtent šios gėlių puokštės gali būti puošiamos smeigtuku, kuriame puikuosis pačios progos pavadinimas ar sveikinimas, kaip antai, „Su rugsėjo 1-aja“, „Su mokslo metų pradžia“, „Šauniausiai mokytojai“, „Šauniausiai auklėtojai“ ir pan. Tokie smeigtukai gėlėms paprastai yra pjaunami lazeriu iš faneros, bet gali būti pjaunami ir iš kitų medžiagų, tokių kaip įvairiaspalviai plastikai ir orgstikliai, priklausomai nuo gėlių puokštės stiliaus ir kolorito.

oskaras statulele padeka mokytojui
Sekanti itin svarbi proga išsilavinimo kelyje yra mokyklos baigimas. Dvylika metų beveik kasdienio žinių kaupimo ir įgūdžių lavinimo be jokios abejonės suformuoja žmogų. Prie to labai prisideda mokytojai, klasės auklėtojai, kurie nusipelno ypatingos padėkos už savo darbą, dažnai peržengiantį pareigų ribas ir kuriantį su mokiniais pagarba ir pagalba grįstą santykį. Mokiniai išleistuvių proga padėkoja tokiems mokytojams ne tik gėlėmis ir gražiais žodžiais, bet labai dažnai įteikdami dovaną, tokią kaip plaketė, stiklinė padėka ar šventės turinį atitinkanti statulėlė su išgraviruotais ant šių daiktų padėkos žodžiais, klasės pavadinimu, mokslo metų laida. Mokytojas visuomet jaus pasididžiavimą ir įvertinimą tokias padėkas laikydamas garbingoje vietoje savo namuose. Patys išleistuvininkai mokslo baigimo proga paprastai gauna dovanas nuo savo tėvų. Tai galioja ne tik mokyklos, bet ir kolegijos, universiteto baigimo proga. Kadangi mokymo įstaigos pabaigimas ir atestato ar diplomo gavimas pareikalavo iš jaunuolio daug laiko, pastangų, tai ir dovanos šia proga paprastai būna gana solidžios. Gali būti dovanojamas ne tik rašiklis su gavėjo vardu bei mokslo laipsniu, išgraviruotu ant korpuso, bet taip pat prabangesnės dovanos, tokios kaip nešiojamasis kompiuteris, rankinis laikrodis ir pan. Taip pat puiki idėja yra dovanoti daiktus susijusius su jaunuolio įgyta profesija. Tarkime, teisės mokslus pabaigusiam jaunuoliui gali būti dovanojamas dokumentams skirta rankinė ar dėklas su jo inicialais, medicinos mokslus pabaigusiam jaunuoliui – jo darbo įrankis su jo vardu ir laipsniu, skaityti knygas mėgstančiam absolventui – jo vardinis ex libris, kuriuo jis galės žymėtis savo asmeninės bibliotekos knygas.

Daugiau dovanų idėjų šia tema > ČIA