stovelis-kaledos is medienos

Unikalios Kalėdinės dovanos

Unikalios Kalėdinės dovanos

Kalėdos – tai gerumo, dėmesio vienas kitam, o ypatingai šeimai, metas. Visų pirma per Kalėdas pagalvojame apie artimiausius savo šeimos narius ir organizuojame pasibuvimą su jais Kūčių vakare, stalo ruošimą, šventišką namų puošimą. Tačiau vienas iš įdomiausių ir laukiamiausių Kalėdų papročių yra keitimasis dovanomis vienas su kitu. Išrinkti kiekvienam šeimos nariui tinkamą dovaną – reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų darbas, todėl patartina pradėti jam ruoštis mažiausiai prieš mėnesį, kad Kalėdinė nuotaika nebūtų sugadinta paskutinės minutės apsipirkinėjimais parduotuvių spūstyse.

kaledine-dekoracija-fanera pjaustyta lazeriu

Norint padovanoti išskirtinę, itin asmenišką dovaną nebūtina nei išleisti visas santaupas, nei ilgai naršyti po parduotuves. Pakanka nupirkti paprasčiausią indą, papuošalą ar namų apyvokos daiktą, kuris žinome yra reikalingas dovanos gavėjui ir išgraviruoti ant jo ypatingus, tik tam žmogui skirtus žodžius ar net vaizdus. Paprastas daiktas akimirksniu taps vienetiniu, itin asmenišku daiktu, primenančiam dovanos gavėjui apie jus ir jūsų šiltus jausmus jam.Visuomet paprasčiau yra išrinkti dovaną žmogui, kuris turi tam tikrą hobį ar aistrą konkrečiai veiklai, tačiau net jei taip nėra, visuomet galima dovanoti dovanas, kurios praverstų kiekvienam ir tuo pačiu lazerinio graviravimo dėka jas paversti tinkančias būtent tam žmogui. Pavyzdžiui, žiemos metu puiki dovana gali būti termo puodelis, kurį galima papuošti to žmogaus mėgiamo autoriaus citata, jo gyvenimo kredo, jo hobi atspindinčiu paveikslėliu su sentencija apie tai ar paprasčiausiais šiltais, asmeniškais žodžiais, kuriuos norite kad dovanos gavėjas visuomet prisimintų.

termopuodukas-draugyste

Žmonės, kurie mėgsta rankdarbius Kalėdų proga neretai mėgsta dovanoti savo rankų darbo šalikus, kepures ar vilnones kojines. Dovanos gavėjui bus be galo malonu, jei ant šių rankų darbo mezginių puikuosis odinė prisiūta ir išgraviruota etiketė, pavyzdžiui, „Su meile, nuo…“ Universali dovana gali būti ir raktų pakabukas su išgraviruotais šeimos inicialais arba bet kokios jūsų norimos formos išpjautas iš akrilo ir išgraviruotas. Pastaruoju atveju galite sukurti itin originalią dovaną. Nemažai žmonių namuose turi šiokią tokią namų biblioteką. Dar viena originali dovanos idėja – tai asmeninis antspaudas ex-libris, kuriuo asmuo gali pažymėti savo asmeninės bibliotekos knygas. Taip pat universali ir praktiška dovana yra nešiojamasis kalendorius – darbo knygelė su išgraviruotais ant jos inicialais. Net jei knygelė nėra natūralios odos – lazerinis graviravimas yra tinkama technologija ir dirbtinės odos ar įvairių imitacijų paviršiams. Ši dovana puikiai tinka ir ne šeimos nariams.

Dažnai simbolinės Kalėdų dovanos yra dovanojamos ir kitiems svarbiems žmonėms, tokiems kaip draugai, bendradarbiai ir pan. Šiems žmonėms priimtina dovanoti mažas, tačiau atspindinčias Kalėdų ir namų jaukumo dvasią dovanėles. Tai gali būti arbatos, puodeliai su norimu užrašu, rankdarbiai, imbieriniai sausainiai ir kitokie niekučiai. Tačiau visame šių daiktų komplekte būtų nuostabu pridėti vardinį palinkėjimą. Tokį palinkėjimą galima išgraviruoti ant iš faneros išpjautos kelėdinės figūrėlės, tokios kaip varpelis, snaigė, elnias, eglutė ir pan. ir pridėti ją prie dovanos įpakavimo. Mėgstantiems šeimininkauti, galima pasigaminti vardinį ar su palinkėjimu spaudą į tešlą ir padovanoti kvepiančius, vienetinius imbierinius sausainius.

mediniai-eglutes-zaisliukai su palinkejimais pjaustyti lazeriu

Taip pat galima padovanoti dekoratyvinę eglutę su išpjauti iš faneros smeigtuku į žemę, kuriame puikuotųsi sveikinimas su švente. Šiais laikais nemažai dėmesio yra skiriama kalėdinėms dovanoms verslo partneriams. Tokiomis dovanomis galima pasirinkti pjaustytus iš popieriaus atvirukus, kurie atrodys gerokai prabangiau nei paprasti spaudos atvirukai. O patiems geriausiems partneriams dažnai yra dovanojamas rinkinys su vynu, brandžiais sūriais ar kitais ekskliuzyviniais maisto produktais ir supakuojami į originalią, būtent dovanojančią firmą atspindinčią pakuotę. Dažniausiai tai būna išgraviruota vyno dėžutė su sveikinimu, bet turint laiko ir noro galima paieškoti ir įdomesnių pakuotės formų bei medžiagų, kurias iki menkiausių detalių tiksliai gali išpjauti lazeriu.

Daugiau Kalėdinių idėjų rasite > ČIA 

Dar daugiau unikalių idėjų