krikstynu-simbolika-arkliukai pakabukai magnetukai

Dovanos krikštynų proga

 Krikštynų dovanos, dovanos krikšto tėveliams, dovanos krikšto vaikui, idėjos dekoracijoms

Krikštynos – tai bene pati pirmoji didžiausia šventė vaiko gyvenime. Ir nors pats vaikas dažnai būna per mažas sąmoningai priimti krikšto sakramentą, ši šventė ne mažiau yra svarbi jo tėvams ir žmonėms, kurie yra išrenkami būti jo krikšto tėvais. Vaikas krikšto sakramentu yra priimamas į krikščionių bendruomenę ir įgauna savo dvasinius globėjus, kurie juo rūpinsis visą likusį gyvenimą ir dalyvaus jam svarbiuose gyvenimo įvykiuose bei šventėse. Nors krikštas savo prigimtimi yra išimtinai religinis įvykis, tačiau laikui bėgant jis tapo ir kultūros dalimi. Susiformavo įvairios su krikštu susijusios tradicijos ir papročiai, išeinantys už bažnytinio krikšto ribų. Žinoma, pats krikštynų centras ir jo esmė visuomet išliks dvasinė, o laikui bėgant susiformavusios tradicijos tik padeda sukurti didesnę šventės nuotaiką, pasirūpinti, kad ji liktų atmintyje.

krikštynų suvenyras batukai

Gana svarbi krikštynų šventės dalis yra dovanos, kurios šiai progai yra gana specifinės. Kadangi vaikas krikšto metu paprastai yra per mažas, jo vardu dovanas įteikia jo tėveliai. Visų pirma tėvai skiria dovanas – padėkas krikšto tėvams. Jose paprastai figūruoja paties vaiko perduodama „žinia“, jo asmeniu rašomas tekstas. Tai gali būti graviruotas veidrodis su vaiko nuotrauka ar tiesiog graviruoti rėmeliai. Taip pat tai gali būti vaikiška atributika pasižymintis suvenyras, toks kaip suvenyriniai kūdikio bateliai, kaklo pakabukai medalionai ir panašiai. Dovanos paskirtis yra priminti krikšto tėveliams apie šią šventę ir vaiko dėkingumą. Krikšto tėveliai savo ruožtu taip pat dovanoja dovaną savo krikšto vaikui. Paprastai tai būna brangesnės dovanos, praversiančios vaikui ateityje, tokios kaip tauriųjų metalų pakabukai su išgraviruotu palinkėjimu arba praktiškesnės dovanos, tokios kaip suvenyrinė puošni taupyklė, su mintimi, jog vaikas augtų mokėdamas taupyti savo svajonių įgyvendinimui. Taip pat gana populiari dovana yra tauraus gėrimo butelis su žinute, jog jį bus galima atidaryti vaikui sulaukus pilnametystės. Labai populiari ir mėgiama dovana yra sidabrinis krikšto šaukštelis su išgraviruotais kūdikio gimimo duomenimis, vardu ir palinkėjimu. Šventės metu nėra pamirštami ir seneliai. Jie paprastai dovanoja anūkui išliekamąją vertę turinčias dovanas, dažniausiai juvelyrinius dirbinius. Seneliams tėvai savo ruoštu vėl gi vaiko vardu, dovanoja nedideles dovanėles atminimui – vaikiškos tematikos suvenyrus arba tiesiog plaktuką seneliui, su palinkėjimu išmokyti anūką (-ę) meistrauti ir virtuvinę mentelę močiutei, su palinkėjimu kepti skanius blynus bei išmokyti šio meno savo anūkėlį (-ę).

Krikšto dovanos visų pirma yra skirtos atminimui, taigi itin svarbu nepamiršti greta dovanos įamžinti ir norimą perduoti žinutę, palinkėjimą ar padėką. Graviravimo technologija šiuo atveju suteikia galimybę žodžius ant dovanos parašyti visam laikui ir taip suteikti jai dar unikalesnę vertę. Juk visad smagu gauti dovaną, kuri yra viena tokia ir skirta tik tau.

Daugiau idėjų Krikštynų šventei rasite > ČIA