idejos-vestuvems

Idėjos, dovanos vestuvėms

Dovanos ir idėjos vestuvių proga, dovanėlės svečiams, jauniesiems, piršliams, liudininkams bei tėvams

 Vestuvės – vienas svarbiausių įvykių poros gyvenime. Tai šventė, kuriai būtina pasiruošti iš anksto, idant šventės dieną galima būtų be rūpesčių mėgautis pačiu įvykiu, artimųjų dėmesiu ir bendravimu. Seniau vestuvių švente rūpinosi piršliai ir tėvai, vestuvės tęsdavosi net kelias dienas, o dovanas jauniesiems buvo priimtina dovanoti itin praktiškas, praversiančias bendrai naujosios šeimos buičiai. Nuo tada daug kas pasikeitė. Vestuvėmis dvis dažniau rūpinasi patys jaunieji – šventę jie surengia būtent tokią, kokią abu nutaria norintys turėti, vis mažiau atsižvelgdami į tradicijas ir aplinkinių lūkesčius. Šventė paprastai trunka vos 1-2 dienas. Dėl didelio žmonių mobilumo ir itin nevienodo gyvenimo būdo, praktiškos dovanos taip pat prarado paklausą. Vietoje jų vis dažniau yra renkamasi dovanoti piniginę dovaną drauge su mielu, asmenišku suvenyru kaip dovanos priedu.

palinkejimu medis

Vestuvių dovanos tokiu būdu įgauna visai kitą reikšmę ir funkciją: jose tampa labai svarbus emocinis aspektas, asmeniškumas, išskirtinumas. Jei jaunieji mėgsta vyną, dovanai gali būti pasirinkta vyno dėžutė su jaunųjų atvaizdais ir užduotimi atidaryti vyną per vestuvių metines. Taip pat kaip simbolinė dovana, gali būti pasirenkama daili iškaba/ graviruotas veidrodis su „Laimingos santuokos taisyklėmis“ ar palinkėjimais padailinta medaus statinaitė saldžiam medaus mėnesiui. Artimi dragai, puikia pažįstantys porą, gali sugalvoti įrėminti tam tikrus svarbius jauniesiems prisiminimų reliktus: tokius kaip išsaugotas teatro bilietas iš jų pirmojo pasimatymo, kalendoriaus lapelis, žymintis jų pažinties dieną ar kitokią panašią smulkmeną, kuri turi emocinę vertę ir visą savo prasmę bei grožį atskleidžia dailiuose rėmuose, eksponuojama drauge su dailia paaiškinamąja lentele.

Savo ruožtu jaunieji taip pat įsipareigoja keletui simbolinių dovanų – tai padėkų tėvams bei liudininkams. Tai gali būti visiškai nepraktiškos dovanos, tačiau būtina, jog jos išreikštų dėkingumą ir padėką. Kaip padėka tėvams gali būti pasirenkamas suvenyras, papuoštas asmeniška ir šilta padėka, gali būti jaunųjų nuotrauka dailiuose rėmeliuose ar išgraviruotas inkilas kaip naujos šeimos kūrimo simbolis. Liudininkams skiros padėkos nėra tokios sentimentalios kaip tėvams skirtosios. Liudininkams paprastai yra dovanojamos labai simbolinės ar smagios dovanėlės su trumpa padėka: graviruotas vyno butelis, šmaikštūs medaliai ar suvenyrai, skirti atminti įvykį.

Taip pat jaunieji turėtų nepamiršti pasirūpinti ir sau skirtomis dovanomis, tokiomis kaip vestuvių spynelė, žyminti jų sąjungos tvirtumą bei vestuvinės taurės, naudojamos šventės metu ir per visas likusias poros santuokos sukaktis. Šias dovanas jaunieji gali papuošti savo pačių sukurtu tekstu ar jų porai kažką reiškiančiu simboliu.

Daugiau idėjų vestuvių šventei > ČIA