Mūsų darbai, hobiai, laisvalaikio veiklos reikalauja pastangų ir susitelkimo. Kartais jos reikalauja didelių jėgų ir nesvarbu ar tai būtų fizinės, intelekto, ar emocinės jėgos. Pasiekę užsibrėžtą tikslą, įgyvendinę savo sumanymus, mes jaučiame pasididžiavimą savimi ir džiaugsmą, kad stengėmės ir mums pavyko. Tačiau kad ir koks malonus būtu šis jausmas, mes visi trokštame būti įvertinti aplinkinių. Mums svarbu žinoti, kad mūsų darbai buvo pastebėti, kad kažkas jaučiasi dėkingas už mūsų pastangas, kad kažkas žavisi mumis, kad pripažįsta mūsų laimėjimus.

Kokia apdovanojimų paskirtis?

   Būtent todėl jau nuo seno yra paplitę apdovanojimai kaip įvertinimo, pripažinimo forma. Apdovanojimas yra simbolinė dovana, ji paprastai neturi praktinio panaudojimo. Jos paskirtis yra nešti  pripažinimo, įvertinimo, pagarbos žinią jo gavėjui ir aplinkiniams žmonėms. Būtent todėl apdovanojimai yra teikiami viešai, dažnai ceremonijų metu, jog viešai būtų pasakoma žinia: „šis žmogus/ ši komanda/ ši įmonė yra šauni, jie padarė kai ką ypatingo ir už tai mes juos pagerbiame bei apdovanojame“. Apdovanojimai  gali būti įvairiausių formų ir medžiagiškumų. Jie savo forma gali atspindėti sritį, kurioje vyksta apdovanojimas ir gali būti neutralūs. Dažniausiai padėkoms yra pasirenkamos puošnios lentos , kurios vėliau bus kabinamos ant sienos, taip pat išgraviruoti stikliniai trofėjai, kurie taip pat vėliau bus eksponuojami. Tai taip pat gali būti statulėlės su pritvirtintoms lentelėm ant jų pagrindų. Paprastai apdovanojime yra skelbiama informacija, kam jis dedikuojama, už kokius nuopelnus, kieno vardu ir kada teikiamas. Bene vienintelis apdovanojimo kriterijus yra patraukli ir estetiška išvaizda. Piniginė jo vertė yra svarbi tik tiek, kiek ji padeda sukurti estetiškumo.

apdovanojimo gamyba iš plastiko

Kokios būna padėkos ir kokia jų paskirtis?

    Kiek panašią paskirtį, tačiau asmeniškesnę, turi padėkos. Padėkos nebūtinai yra teikiamos ceremonijų metu. Paprastai tai yra padėka už nesavanaudišką aktą, už pagalbą, už dorybes, kurios atnešė tam tikrų vaisių. Jos gali būti teikiamos ir šeimos švenčių metu, kuomet dėkojama asmeniui  už jo žmogiškąsias savybes, kuriomis jis praturtino šeimos gyvenimą: tai gali būti jaunųjų padėkos tėvams vestuvių šventės metu, padėka jubiliatui, sulaukusiam garbaus amžiaus, padėka mamos ar tėvo dienos proga. Taip pat padėka gali būti teikiama darbovietėse už ilgametę tarnybą, išeinant į pensiją, padėka už herojiškus ir drąsius poelgius, kuriais verta didžiuotis, padėka už savanorystę ar humanišką veiklą. Padėkose panašiai kaip ir apdovanojimuose, yra nurodoma kas dėkoja, kam dėkoja ir už ką. Padėka paprastai turi emocinį atspalvį, todėl kartais šalia yra rašomi ir jautrūs žodžiai ar eilės, padedančios išreikšti dėkingumą. Padėkos piniginė vertė nėra svarbi. Ji turi simbolinę ir emocinę vertę, todėl ir jos forma, panašiai kaip ir apdovanojimų,  pasirenkama pati įvairiausia, dažnai neutrali, kadangi jos vertė yra ne formoje, bet žodžių turinyje.

statulėlė auksinė žvaigždė

   Yra dar viena simbolinė įvertinimo forma – prizai. Jie yra užsitarnaujami, iškovojami. Prizai gaminai iš įvairių medžiagų. Prizai, priešingai nei  padėkos, neturi  savyje emocinio atspalvio. Jie yra tarsi įrodymas ir užtikrinimas fakto, jog buvo laimėta tam tikra vieta ar nominacija. Dėl prizų yra varžomasi, dedamos sąmoningos pastangos juos iškovoti. Mes visi kažkokioj srity siekiame būti geriausiais ir norime, kad apie tai žinotų kiti. Prizai būtent tam ir skirti: pažymėti, jog esi  geriausias kažkurioje srityje, varžytuvėse ar turnyre. Jie teikiami viešai. Jų tikslas yra paskelbti, kas yra nugalėtojas ir kurioje srityje jis nugalėjo. Prizų forma ar grafiniai elementai dažniausiai būna susiję su sritimi, kurioje vyksta kovojimas dėl aukščiausios vietos.  Taigi, tai paprastai yra statulėlės, taurės, medaliai su tam tikra simbolika, nurodančios laimėtą vietą ar nominaciją, dažnai laimėtojo vardą ir varžytuvių ar renginio pavadinimą, logotipą.

Gaminame apdovanojimus iš skaidraus plastiko, metalizuotą plastiką deriname su mediena arba plastiku, medienos bei faneros. Ruošiame maketus bei suderiname iki galutinio produkto pateikimo. 

Plačiau apie apdovanojimų gamybą> ČIA


SaugomaĮvertinimas


5
(1 įvertinimas)