Dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga, dovanos mokytojams

 Išsilavinimas atveria kelius į pasaulio ir savęs pažinimą, į kokybiškesnį ir sėkmingesnį gyvenimą visuomenėje. Jį įgyti reikalinga valia, pastangos ir paprastai gana nemažas laikas. Žinios suteikia galios, tačiau tos žinios įsisavinamos ne be didelių pastangų. Būtent todėl mokslas, išsilavinimas yra ypač vertinami pažangiose visuomenėse.
Mūsų švietimo sistemoje yra tam tikri laipteliai ir pakopos, žyminčios išsilavinimo lygį. Perėjimas nuo vienos pakopos prie kitos yra pažymimas kaip asmeninis žmogaus laimėjimas ir šventė. Bene pats pirmasis žingsnelis švietimo sistemoje yra pirmoji klasė pradinėje mokykloje. Ši diena yra ypatinga kiekvienam vaikui ir didžiulė šventė visai šeimai. Jo šeima paprastai šia proga dovanoja pirmokui nedidelę, bet ilgai išliekančią, su mokslu susijusią dovaną. Tikrai puiki ir praktiška tokios dovanos idėja yra plunksnakotis su išgraviruotu ant jo vaiko vardu ir mokslo kelio pradžios data. Kartais vaikui šia proga yra dovanojamos ir prabangesnės, tačiau būtinai intelektualios dovanos, tokios kaip šachmatų lenta, kompasas, laikrodis. Visos šios dovanos pirmokui dar per sudėtingos naudoti, kadangi reikalauja žinių, kurios tik vėliau bus įgytos mokykloje ir padedant tėvams, tačiau sutikime, jog minėtieji daiktai yra vertingi laiko perspektyvoje ir turintys išliekančią vertę vaikui. Dar ypatingesnės šios dovanos tampa išgraviravus ant jų palinkėjimą vaikui ir be jokios abejonės parinkus tinkamą kokio nors garsaus mąstytojo tezę apie mokslą. Graviruoti galima daug įvairių paviršių, ypatingai metalą, medį ar stiklą, rezultatas bus nepriekaištingas ir ilgalaikis.

padeka-aukletojai-mokytojai su laikrodziu 
Rugsėjo pirmosios proga ne tik pirmokai, bet apskritai visų klasių mokiniai neša gėles savo būsimai mokytojai kaip padėką už jos būsimą darbą, kuris pareikalaus daug kantrybės ir pats savaime yra itin kilnus. Būtent šios gėlių puokštės gali būti puošiamos smeigtuku, kuriame puikuosis pačios progos pavadinimas ar sveikinimas, kaip antai, „Su rugsėjo 1-aja“, „Su mokslo metų pradžia“, „Šauniausiai mokytojai“, „Šauniausiai auklėtojai“ ir pan. Taip pat puošiami ir tortai ar pyragai. Tokie tortų smeigtukai ar gėlėms paprastai yra pjaunami lazeriu iš faneros, bet gali būti pjaunami ir iš kitų medžiagų, tokių kaip įvairiaspalviai plastikai ir orgstikliai, priklausomai nuo gėlių puokštės stiliaus ir kolorito.

Dovanos mokyklos baigimo proga

 Sekanti itin svarbi proga išsilavinimo kelyje yra mokyklos baigimas. Dvylika metų beveik kasdienio žinių kaupimo ir įgūdžių lavinimo be jokios abejonės suformuoja žmogų. Prie to labai prisideda mokytojai, klasės auklėtojai, kurie nusipelno ypatingos padėkos už savo darbą, dažnai peržengiantį pareigų ribas ir kuriantį su mokiniais pagarba ir pagalba grįstą santykį. Mokiniai išleistuvių proga padėkoja tokiems mokytojams ne tik gėlėmis ir gražiais žodžiais, bet labai dažnai įteikdami dovaną, tokią kaip plaketė, stiklinė padėka ar šventės turinį atitinkanti statulėlė su išgraviruotais ant šių daiktų padėkos žodžiais, klasės pavadinimu, mokslo metų laida. Mokytojas visuomet jaus pasididžiavimą ir įvertinimą tokias padėkas laikydamas garbingoje vietoje savo namuose. Patys išleistuvininkai mokslo baigimo proga paprastai gauna dovanas nuo savo tėvų. Tai galioja ne tik mokyklos, bet ir kolegijos, universiteto baigimo proga. Kadangi mokymo įstaigos pabaigimas ir atestato ar diplomo gavimas pareikalavo iš jaunuolio daug laiko, pastangų, tai ir dovanos šia proga paprastai būna gana solidžios. Gali būti dovanojamas ne tik rašiklis su gavėjo vardu bei mokslo laipsniu, išgraviruotu ant korpuso, bet taip pat prabangesnės dovanos, tokios kaip nešiojamasis kompiuteris, rankinis laikrodis ir pan. Taip pat puiki idėja yra dovanoti daiktus susijusius su jaunuolio įgyta profesija. Tarkime, teisės mokslus pabaigusiam jaunuoliui gali būti dovanojamas dokumentams skirta rankinė ar dėklas su jo inicialais, medicinos mokslus pabaigusiam jaunuoliui – jo darbo įrankis su jo vardu ir laipsniu, skaityti knygas mėgstančiam absolventui – jo vardinis ex libris, kuriuo jis galės žymėtis savo asmeninės bibliotekos knygas.

Išskirtinės dovanos  universiteto baigimo proga

 Visiems mokiniams ir studentams yra kelios svarbios datos. Tai kuomet pradedi mokslo kelią ir jų užbaigi. Natūralu, kad didesnė šventė yra kada baigiama mokykla. Šiandien nesunku suprasti, kad daugelis studentų nori kuo greičiau baigti mokyklą ir pradėti savarankišką gyvenimą. Dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga dažniausiai būna simbolinės. Aišku, kai kurie tėvai gali sau leisti didesnes išlaidas, todėl jie ir baigimo proga perka brangias dovanas. Aišku, geriausia ne materialios dovanos. Mokslas užsienyje ar kažkas panašaus. Visi gi juk pinigų gali užsidirbti patys vaikai. Pagrindas duoti jiems įrankius. Nėra nieko geriau, kaip susikurti tikslą ir jį pasiekti. Norint suprasti, kaip tinkamai atliekami įvairūs darbai pirmiausia reikėtų kreiptis į šios srities specialistus. Net ir dovanų sferoje yra rinkos lyderiai, kurie puikiai išmano kokias dovanas geriausia pirkti tokia proga. Aišku, kad kažkas simboliško tikrai reikalinga. Galima ant kažkokio daikto iš graviruoti palinkėjimą gyvenimui ar sėkmės šūkius. Viskas priklauso nuo daugelio aspektų. Dažnai mes net nepagalvojame, kad Lietuvoje turime ne itin didelę švenčių dalį. Juk norisi švęsti dažniau. Dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga dažniausiai yra perkamos iš anksto. Griežtai nerekomenduojame tokių darbų pasilikti paskutinei dienai .Juk suprantate, kad kartais gali būti taip, jog negalėsite lengvai susirasti norimą daiktą.

Kodėl taip viskas brangu?

Jau ne pirmą kartą girdime nusiskundimus, kad visos dovanos kainuoja labai brangiai. Aišku, kad natūralu, kad kyla tokių prekių kainos. Tačiau ar visuomet reikia pirkti tai kas brangu? Ne, galima ir paprastą daiktą paversti puikia unikalia dovana. Viskas priklauso nuo daugelio aspektų. Juk nepirksite dovanos, vien dėl to, kad jos kaina yra maža. Dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga gali būti graviruoti apdovanojimai, statulėlės, medaliai, graviruoti diplomai, rankiniai laikrodžiai ar kompasai, graviruoti rašikliai, odinės rankinės ir daug kitų unikaliai graviruotų daiktų.

Ką rekomenduoja tėvai?

 Tie, kas jau ne pirmą kartą išleidžia vaikus į gyvenimą gerai supranta, ko jiems reikia. Daugelis tėvų pirmiausia rekomenduoja pasirūpinti, kad naujai iškeptas specialistas suprastų, ko jis nori būti. Juk nuo to priklauso jo tolesnė karjera. Tikrai nereikia dirbti darbų, jeigu jie jums nepatinka. Šiandien galima rinktis labai įvairius darbus. Specialistai rekomenduoja pirmiausia peržvelgti realius sugebėjimus ir tuomet pasiūlyti aukščiausios kokybės konsultacijas. Dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga dažnai yra labai simbolinės. Kaip jau minėjome, neverta pirkti brangių dovanų. Jaunimas dar nelabai supranta pinigų vertę, todėl galite tik sugadinti jų vidinį pasaulį. Leiskite jiems patiems viską pasiekti. Aišku, niekas nesako, kad nereikia nieko dovanoti. Tačiau tai gali būti rašiklis su studento vardu ir pavarde. Kažkokia graži užrašų knygutė. Tokios dovanos nėra per didelės. Žmogus turi pats nusipirkti rimtus daiktus, o smulkius jam reikėtų padovanoti. Aišku, geriausia dovana tai jūsų dėmesys. Bet vis dėl to, jeigu nuspręsite kažką gražaus nupirkti, tuomet nepamirškite, kad visuomet galima naudotis graviravimo paslaugomis. Gravidėja labai lengvai užrašys jūsų norimus žodžius ant įvairių paviršių. Dar vienas svarbus aspektas yra tai, kad dovanos mokyklos, universiteto baigimo proga kainuoja tikrai nedaug. Galima nebrangiai nupirkti tikrai kažką gražaus. Kiekvienam mokiniui ar studentui tai patiks. Vėl gi nepamirškite, kad visos dovanos turi būti su meilės prieskoniu. Neskubėkite pirkti, pagalvokite, ar tokia dovana tikrai pradžiugins jūsų artimą žmogų. Juk visada miela gauti tai, ko iš tikrųjų net nesitikėjai. Taigi, kiekvienas gali sukurti kažką gražaus, taip pat visada galima naudotis specialistų paslaugomis.

Išleistuvės, dovanos mokytojai, padėka auklėtojai

    Vasaros pradžia žymi ne tik atostogų metą, bet taip pat ir mokslo metų pabaigą. Ypatinga mokslo metų pabaiga tampa tiems, kurie sėkmingai pabaigė visą numatytą mokymosi kursą ir palieka mokymosi įstaigą. Šis atsisveikinimas nėra liūdnas, juk toks ir buvo mokymosi tikslas – gauti žinias ir eiti toliau. Būtent todėl išleistuvės yra kupina dėkingumo, gražių nueito kelio prisiminimų ir šviesios ateities palinkėjimų diena. Pati pirmoji ugdymo įstaiga yra darželis. Darželinukams tenka atsisveikinti su darželiu, kuriame jie praleisdavo ištisas dienas, su auklėtojomis, kurios jais rūpinosi ir ugdė, su savo grupe, kurioje jau spėjo susirasti draugų ar net užmegsti reikšmingų draugysčių. Kadangi tokio amžiaus vaikai dar per maži išreikšti dėkingumą ir pilnai suvokti atsisveikinimo faktą, už juos tai paprastai padaro tėveliai. Darželiui ir auklėtojoms jie įteikia atminimo dovanas, tokias kaip inkilėlis paukščiams, simbolizuojantis išskrendančius iš saugaus prieglobsčio į naują, sudėtingesnį, gyvenimo etapą, vaikus. Ant inkilo yra išgraviruojamas grupės pavadinimas, jos gyvavimo metai ir padėkos tekstas. Taip pat galima dovanoti ir įrėmintą grupės nuotrauką su minėta išgraviruota informacija ant rėmelio. Dar viena simbolinė ir jauki dovana yra kavos puodelis su išgraviruotais grupės vaikų vardais, kad auklėtoja, rytais gerdama kavą prisimintų vaikus, su kuriais praleido tiek daug laiko ir kuriuos be jokios abejonės ji jau spėjo pamilti. Panašus atsisveikinimas lydi ir pradinukų išleistuves į gimnaziją ar vidurinę mokyklą. Dažniausiai vaikų tėveliai atsidėkoja auklėtojai-mokytojai, ketverius metus lydėjusiai ir mokiusiai jų vaikus mokslo pradmenų. Pradinių klasių mokytojoms neretai dar yra dovanojamas išgraviruotas rašiklis kaip atminimas nuo auklėtinių ir padėka, jog išmokė šiuos rašyti. O kadangi pradinių klasių mokytoja, priešingai nei auklėtoja, turi savo darbo stalą ir klasės kambarį, jai taip pat dažnai yra dovanojamos stiklinės padėkos ar plaketės, ant kurių galima išgraviruoti ilgesnį padėkos tekstą, kuris nuolat bus matomas ir sukels gražius prisiminimus.

graviruotas stiklinis apdovanojimas padeka aukletojai nuo aukletiniu

    Sekančios, bene įsimintiniausios ir svarbiausios žmogaus gyvenime išleistuvės yra abiturientų atsisveikinimas su mokykla, kurioje jie praleido daugiau laiko nei bet kurioje kitoje mokymo įstaigoje, kurioje užmezgė reikšmingas draugystes, subrendo kaip savarankiškos asmenybės, išmoko daug reikalingų gyvenimui dalykų, atrado savo pašaukimus, hobius ir subrandino tolimesnius gyvenimo planus. Mokyklą paliekantys jaunuoliai žengia į pilnametystę, į visiškai už save atsakingo, suaugusio žmogaus gyvenimą ir atsisveikina su gyvenimo etapu, kuriame už jų žinių ir asmenybių ugdymą buvo atsakingi mokytojai. Abiturientai, būdami sąmoningi ir suaugę žmonės, patys sugalvoja, išrenka ar pagamina dovaną savo klasės auklėtojai ir svarbiems jiems mokytojams, kurie ne tik mokė, bet buvo draugai, antieji tėvai ir reikšmingi žmonės mokinių gyvenimuose. Tokios padėkos forma gali būti pasirinkta vaza su išgraviruotais mokinių vardais ir padėka, jog auklėtoja jiems buvo kaip antra mama. Taip pat gali būti pasirenkama ir plaketė ar stiklinė padėka su ilgesniu tekstu, kuri puikuosis mokytojo namuose ar kabinete. Moktojui taip pat gali būti dovanojamas ir medalis su jo vardu ir trumpute padėka, oskaro statulėlė ar stilizuota skuptūrėlė su sparnų motyvais, simbolizuojančiais skrydį į savarankišką suaugusio žmogaus gyvenimą ar medžio motyvais, simbolizuojančiais subrandinusį mokslo vaisius ir užaugusį žmogų.

dovana-padeka-mokytojai aukletojai

    Išleistuvių proga abiturientą taip pat sveikina ir jo tėvai, šeima, draugai. Išleistuvininkams dažnai dovanojami rašikliai su jų vardais ar inicialais, laikrodžiai, kompasai, statulėlės mokslo tematika. Ant visų šių daiktų paprastai būna ilgam atminimui išgraviruojami sveikinimo žodžiai, abituriento vardas ir neretai sparnuota žinomo žmogaus frazė.

    Išleistuvių dovanos paprastai būna itin simbolinės, tačiau solidžios, todėl joms labai tinka ilgaamžė lazerinio graviravimo technologija.

 

Taip pat Jus gali sudominti:


SaugomaĮvertinimas


4.75
(4 įvertinimai)