Ką originalaus padovanoti per Kalėdas


 Kalėdos – tai gerumo, dėmesio vienas kitam, o ypatingai šeimai, metas. Visų pirma per Kalėdas pagalvojame apie artimiausius savo šeimos narius ir organizuojame pasibuvimą su jais Kūčių vakare, stalo ruošimą, šventišką namų puošimą. Tačiau vienas iš įdomiausių ir laukiamiausių Kalėdų papročių yra keitimasis dovanomis vienas su kitu. Išrinkti kiekvienam šeimos nariui tinkamą dovaną – reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų darbas, todėl patartina pradėti jam ruoštis mažiausiai prieš mėnesį, kad Kalėdinė nuotaika nebūtų sugadinta paskutinės minutės apsipirkinėjimais parduotuvių spūstyse.

kaledine-dekoracija-fanera pjaustyta lazeriu


Kokios gali būti išskirtinės dovanos kalėdoms?


 Norint padovanoti išskirtinę, itin asmenišką dovaną nebūtina nei išleisti visas santaupas, nei ilgai naršyti po parduotuves. Pakanka nupirkti paprasčiausią indą, papuošalą ar namų apyvokos daiktą, kuris žinome yra reikalingas dovanos gavėjui ir išgraviruoti ant jo ypatingus, tik tam žmogui skirtus žodžius ar net vaizdus. Paprastas daiktas akimirksniu taps vienetiniu, itin asmenišku daiktu, primenančiam dovanos gavėjui apie jus ir jūsų šiltus jausmus jam.

 Visuomet paprasčiau yra išrinkti dovaną žmogui, kuris turi tam tikrą hobį ar aistrą konkrečiai veiklai, tačiau net jei taip nėra, visuomet galima dovanoti dovanas, kurios praverstų kiekvienam ir tuo pačiu lazerinio graviravimo dėka jas paversti tinkančias būtent tam žmogui. Pavyzdžiui, žiemos metu puiki dovana gali būti termo puodelis, kurį galima papuošti to žmogaus mėgiamo autoriaus citata, jo gyvenimo kredo, jo hobi atspindinčiu paveikslėliu su sentencija apie tai ar paprasčiausiais šiltais, asmeniškais žodžiais, kuriuos norite kad dovanos gavėjas visuomet prisimintų.

termopuodukas-draugyste

 Žmonės, kurie mėgsta rankdarbius Kalėdų proga neretai mėgsta dovanoti savo rankų darbo šalikus, kepures ar vilnones kojines. Dovanos gavėjui bus be galo malonu, jei ant šių rankų darbo mezginių puikuosis odinė prisiūta ir išgraviruota etiketė, pavyzdžiui, „Su meile, nuo…“ Universali dovana gali būti ir raktų pakabukas su išgraviruotais šeimos inicialais arba bet kokios jūsų norimos formos išpjautas iš akrilo ir išgraviruotas. Pastaruoju atveju galite sukurti itin originalią dovaną. Nemažai žmonių namuose turi šiokią tokią namų biblioteką.

 Dar viena originali dovanos idėja – tai asmeninis antspaudas ex-libris, kuriuo asmuo gali pažymėti savo asmeninės bibliotekos knygas. Taip pat universali ir praktiška dovana yra nešiojamasis kalendorius – darbo knygelė su išgraviruotais ant jos inicialais. Net jei knygelė nėra natūralios odos – lazerinis graviravimas yra tinkama technologija ir dirbtinės odos ar įvairių imitacijų paviršiams. Ši dovana puikiai tinka ir ne šeimos nariams.

 Dažnai simbolinės Kalėdų dovanos yra dovanojamos ir kitiems svarbiems žmonėms, tokiems kaip draugai, bendradarbiai ir pan. Šiems žmonėms priimtina dovanoti mažas, tačiau atspindinčias Kalėdų ir namų jaukumo dvasią dovanėles. Tai gali būti arbatos, puodeliai su norimu užrašu, rankdarbiai, imbieriniai sausainiai ir kitokie niekučiai. Tačiau visame šių daiktų komplekte būtų nuostabu pridėti vardinį palinkėjimą. Tokį palinkėjimą galima išgraviruoti ant iš faneros išpjautos kelėdinės figūrėlės, tokios kaip varpelis, snaigė, elnias, eglutė ir pan. ir pridėti ją prie Kalėdinės dovanos įpakavimo. Mėgstantiems šeimininkauti, galima pasigaminti vardinį ar su palinkėjimu spaudą į tešlą ir padovanoti kvepiančius, vienetinius imbierinius sausainius.

mediniai-eglutes-zaisliukai su palinkejimais pjaustyti lazeriu


Geriausia dovana dėmesys artimui ir dovanos originalumui


 Kalėdų laikotarpiu mes tarsi tampame geresni vieni kitiems, prisimename mums brangius žmones, kone slaptomis mąstome kaip galėtumėm juos nudžiuginti Kalėdų proga, apgaubti savo dėmesiu ir parodyti, jog jie yra mums svarbūs. Bene geriausias būdas tai parodyti yra asmeniška ir apgalvota dovana. Juk kaip sakoma, net ir smulkios dovanos stiprina draugystę. Kadangi kiekvienas mūsų turime ratą draugų, šeimos narių, bičiulių – nesinori palikti nei vieno svarbaus žmogaus be dėmesio. Kita vertus, dovanų sąrašas kartais gali būti tikrai ilgas, taigi ir skausmingas piniginei. Finansiniais sumetimais dažniausiai tenka

Kalėdinių dovanų sąrašą skelti į dvi dalis: brangesnes dovanas patiems artimiausiems žmonėms ir ne tokias brangias, kuklesnes dovanas likusiems. Pastarosios net neturi būti brangios pinigine prasme – jos veikiau yra dėmesio išraiška ir būdas pasakyti žmogui, kad jis jums svarbus ir jūs norite jį pradžiuginti. Tokias dovanas dažniausiai ruošiame iš anksto, jos dažnai būna panašios tarpusavyje, tarsi mūsų autografas. Puiku, jei mes turime kažkokį gebėjimą, kurį galime panaudoti kuriant tokią dovaną. Tarkime, jei mums patinka kepti saldumynus, galime suruošti visą pundą nedidelių dovanėlių su namų gamybos sausainiais, pasitelkiant antspaudus tešlai, arbata ir trumpu palinkėjimu. Jei patinka rankdarbiai, galime sumeistrauti eilę nedidelių kalėdinių suvenyrų. Tačiau būkime atviri, ne visi turime laiko gaminti gausybę dovanų, tad daugelis iš mūsų apsiriboja pirktinėmis dovanėlėmis.

Originalios Kalėdinės dovanos


Kaip sutaupyti originaliai dovanai?


 Kaipgi neišleidus begalę pinigų ir laiko padaryti tokias dovanėles ypatingas? Tam tikslui gali puikiai pasitarnauti graviravimo technologijos: paprasčiausias raktų pakabukas, puodelis, taurė, kavos padėkliukas, šaukštelis gali virsti ypatinga dovana, jei ant jų išgraviruosime asmenišką žinutę, pasveikinimą, palinkėjimą. Graviravimo technologijų dėka jūs galite paprastus, eilinius daiktus paversti šiltomis, ypatingomis dovanomis.

 Graviruoti galima ne vien tekstą, bet taip pat ir nuotrauką, paveikslėlį, kuris dovanos gavėjui turi tik jums abiem žinomą vertę ir prasmę. Net jei jūs esate nagingas ir savo rankomis pagaminote dovanėlę, visuomet galite pridėti savo palinkėjimą: išgraviruotus žodžius ant odos gabalėlio, prisiūto prie jūsų megzto šaliko, jūsų sugalvotą įspaudą ant namie keptų imbierinių sausainių ar jūsų sukurtą antspaudą – ekslibrį ant kalėdinių atvirukų vokų. Tad būkime išradingi Kalėdų metu – juk tai puikus metas atskleisti savo kūrybą, atnaujinti senas draugystes, parodyti savo išskirtinį dėmesį ir meilę mums brangiems žmonėms.

 Nors Kalėdos yra šeimos šventė, dekoruojami ne tik namai, bet ir darbovietės, viešosios įstaigos, parduotuvės, gatvės. Dekoracijos padeda sukurti pakilią šventinę nuotaiką ir mėgautis šventės laukimu. Nors kalėdinių dekoracijų pasiūla yra gana didelė, tačiau ne vienas susiduria su problema, kaip ir kur gauti kuo originalesnes, naujasnes ir niekam dar nematytas dekoracijas, kaip jomis nustebinti artimuosius, svečius ar klientus. Šiam tikslui gali puikiai pasitarnauti lazerinės technologijos, galinčios pasiūlyti itin originalių ir specifinių dekoracijų idėjų įgyvendinimo būdų. Įvairių formų pjaustiniai iš faneros suteiks erdvei jaukumo ir šilumos. 

 Mediniai snaigių, namukų, šiaurės elnių ir kitokių kalėdinės atributikos formų žaisliukai ant eglutės drauge su šeimos inicialais ar palinkėjimais neabejotinai bus įdomios ir vienetinės puošmenos. Iš faneros taip pat galima išpjauti ir sukonstruoti įvairaus dizaino pastatomas eglutes – tai puiki alternatyva papošti eglute erdves, kuriose yra nepriimtina, nepatogu ar nehigieniška puošti gyvą eglutę. Ažūriniai faneros pjaustiniai taip pat gali būti naudojami kaip verslo dovanų pakuotės ar dekoratyviniai priedai, išgraviruojant ant jų sveikinimą bei įmonės logotipą. Verslo dovanoms taip pat galima pasirinkti graviruoti vyno dėžutę, kurią vėliau galima bus užpildyti atitinkamu turiniu.


Kalėdiniai papuošimai naudojant trafaretus


   Kalėdiniams papuošimams yra dažnai naudojami ir trafaretai – tai nebrangi ir didelį kvadratinį plotą leidžianti dublikuoti priemonė. Trafaretai gali būti pjaunami įvairiausių dydžių ir formų iš specialaus daugkartinio naudojimo plastiko ir vėliau purškiami dažais ant lygių paviršių ar dirbtiniu sniegu ant langų. Trafaretų technika taip pat leidžia atkartoti tą patį piešinį begales kartų ir taip sukurti pasikartojantį raštą/paterną.

trafaretas is plastiko-kaledos


Lazerio pagalba suasmeniname paprastus daiktus


   Kalbant apie kalėdines dovanas, lazerinio graviravimo pagalba galima papuošti jau turimus daiktus/dovanas tam tikra sentencija ar linkėjimu, skirtu dovaną priimsiančiam žmogui. Graviruoti galima ant įvairių paviršių: metalo, stiklo, plastiko, keramikos, medžio ir t.t., o išgraviruotas tekstas liks nepaliestas laiko. Kadangi Kalėdoms kartais tenka parūpinti nemažą kiekį dovanų, nepamirštant nei vieno artimo žmogaus, o taip pat norisi jog dovanėlės būtų išskirtinės, tai nesudėtingai galima padaryti pasirenkant medinę dėžutę ar stiklinį indą kaip pakuotę, ant kurios būtų išgraviruotas puošnus sveikinimas ir dovanojančiojo vardas bei data. Į šią pakuotę galima įdėti jau praktiškesnes ar būtent tam žmogui suplanuotas dovanoti dovanas. Smagu tai, jog pakuotė bus neišmetama, bet naudojama kaip dėžutė įvairiems daiktams talpinti ir liks kaip puikus atsiminimas.


Nepamirštame ir verslo partnerių


 Šiais laikais nemažai dėmesio yra skiriama kalėdinėms dovanoms verslo partneriams. Tokiomis dovanomis galima pasirinkti pjaustytus iš popieriaus atvirukus, kurie atrodys gerokai prabangiau nei paprasti spaudos atvirukai. O patiems geriausiems partneriams dažnai yra dovanojamas rinkinys su vynu, brandžiais sūriais ar kitais ekskliuzyviniais maisto produktais ir supakuojami į originalią, būtent dovanojančią firmą atspindinčią pakuotę. Dažniausiai tai būna išgraviruota vyno dėžutė su sveikinimu, bet turint laiko ir noro galima paieškoti ir įdomesnių pakuotės formų bei medžiagų, kurias iki menkiausių detalių tiksliai gali išpjauti lazeriu.


Daugiau dovanų idėjų rasite > ČIA 


 

SaugomaĮvertinimas


5
(3 įvertinimai)