Populiariausios Velykų dovanos


 Pradėjus kalbėti apie Velykų dovanas, bene pirmoji mintis, šaunanti į galvą, be abejo, yra margučiai. Kokios gi Velykos be įvairiausiais būdais margintų kiaušinių? Šis dovanų variantas yra labiausiai paplitęs ir, turbūt, populiariausias, mąstant, ką padovanoti per Velykas? Pradėjome būtent nuo elementariausio dovanos varianto, tačiau jų gausa yra kur kas didesnė. O pasirinkimo amplitudė priklauso nuo Jūsų vaizduotės ir gali būti išties plati. Taigi, kokios yra populiariausios Velykų dovanos?

 Kadangi savo sąrašą pradėjome nuo margučių, norėtųsi plačiau aptarti šios dovanos teikimo galimybes. Šiuolaikinės gamybos technologijos suteikia mums galimybę įteikti ne tik mums įprastus margučius, bet ir kur kas originalesnius jų giminaičius. Tai dekoratyviniai margučiai, pjaustyti iš medienos arba faneros. Medienos pjaustymas lazeriu suteikia galimybę išpjauti labai smulkias detales, raižinius bei ornamentus. Taip gimsta nepakartojami margučiai, kurių raštai galėtų priversti pavydėti net patyrusį velykinių kiaušinių margintoją.

 Kiti velykinių dovanų variantai išsiskiria savo praktiškumu. Iš faneros pjaustyti margučiai dažniausiai naudojami kaip dekoracija. Tuo tarpu, tolesniame šio straipsnio skyriuje vardijamos personalizuotos dovanos yra labiau praktiškos, tačiau ne ką mažiau originalios. Tai gali būti žaislai, suvenyrai ar buities daiktai, puošti lazeriu išgraviruotais užrašais ar dovanos gavėjo inicialais ir pan. Iš tiesų, lazerinis graviravimas atveria neribotas galimybes Jūsų fantazijai. Todėl minėti užrašai, praktiškai, neturi apribojimų. Jie gali būti Jūsų pasirinkto šrifto, spalvos ir t. t.

velykinis-kiausiniu-ridenimo-lovelis


Praktiškos dovanos Velykų proga


 Taigi, tęsiame kalbą apie praktiškus dovanų variantus. Kad ir kokie gražūs bebūtų velykiniai suvenyrai, norisi įteikti ir kažką tokio, kas turėtų išliekamąją vertę. Tačiau, tuo pačiu, būtų originalu ir pritaikyta konkrečiam asmeniui. Juk, gauti suasmenintas dovanas visada yra kur kas maloniau. Mes jau pradėjome kalbėti apie šią dovanų rūšį, kai minėjome žaislus, suvenyrus, bei buities daiktus, puoštus graviūromis. Tad, norėtume pateikti kelis tokių dovanų variantus, tinkamus Velykoms. Pradėkime nuo dovanos, kuri visada išliks aktuali.

 Tai personalizuoti puodeliai. Jie gali tapti itin miela ir, kartu, praktiška Velykų dovana. Mes su malonumu papuošime juos išgraviruotais linkėjimais ar kitokio tipo užrašais. Tai gali būti ne vien tradicinis sveikinimas „Su šv. Velykom!“, bet ir bet koks kitas Jūsų pageidaujamas užrašas. Jį galima ne tik pritaikyti konkrečiam žmogui, bet ir paversti dalimi originalios pavasarinės kompozicijos, kurią puošia floristinės dekoracijos, mūsų jau minėti velykiniai margučiai, pjaustyti iš medienos ir pan.

 Ne ką mažiau originalus ir, tuo pačiu, praktiškas dovanos variantas – velykiniai krepšeliai, pjaustyti iš medžio. Juose galite sutalpinti velykinius margučius, įvairias dovanėles ir saldumynus, bei visa kita, kas tik šaus į galvą. Tokie krepšeliai vėliau galės būti pritaikomi ir kitiems daiktams laikyti, taigi tai išties praktiška dovana Velykų proga. Be kita ko, mediena pasižymi savo skleidžiama jaukia šiluma, kuri yra labai simboliška atgimstant gamtai ir atkeliaujant šiltiems orams.

velykiniai-pjaustiniai


 Kur rasti Velykų atributikos?


 Šiai šventei skirtos atributikos bei įvairių dekoracijų ieškokite mūsų svetainėje. Jums tereikia susisiekti su mumis ir pateikti savo viziją, kurią mes su malonumu paversime tikrove! Galbūt Jums reikalingos Velykų dekoracijos puokštėms? Ar velykiniai atvirukai? Kreipkitės į mus. Įvairias dekoracijas gaminame naudodami medienos pjaustymą lazeriu, na o atvirukų gamybai naudojamas lazerinis popieriaus pjovimas. Pasižvalgykite po mūsų darbų galeriją ir įsitikinsite, kad dirbiniai, gaminami taikant minėtas technologijas, atrodo kur kas solidžiau už masinės gamybos šablonus.

 Na, o tokiu būdu pagamintos dekoracijos yra kur kas išvaizdesnės už prekybos centruose parduodamus velykinius papuošimus. Tiek Velykų dekoracijos, tiek atvirukai yra itin tinkami verslo įmonėms, kai sprendžiama, ką padovanoti Velykų proga partneriams ar kompanijos darbuotojams? Be to, medienos pjaustymas lazeriu leidžia kur kas paprasčiau įgyvendinti sudėtingus ir neįprastus sprendimus. O pastarieji visada suteikia gaminiui kur kas daugiau originalumo ir solidumo.


Kokios gali būti velykinės stalo dekoracijos?


 Šventinė atmosfera priklauso ne tik nuo dalyvių nuotaikos, bet ir nuo erdvės, kurioje švenčiama, dekoro. Velykų stalas – vienas svarbiausių šventės elementų. Prie jo susėda visa šeima ar net giminė, ir mėgaujasi tradiciniais šventės patiekalais bei vieni kitų draugija. Be įprastų gyvosios gamtos elementų, kurie būdingi velykinėms stalo dekoracijoms, galima naudoti ir kur kas išradingesnius puošybos būdus.

 Papuošus jais šventinį stalą, galima suteikti jaukumo ne tik pokalbiams, bet ir tai erdvei, kurioje švenčiamas Velykų stebuklas. Padabinkite minėtus gyvosios gamtos elementus (išsprogusias šakeles, gėlių puokštes ir pan.) originaliais, pjaustytais iš medienos, margučiais, paukštelių ar zuikučių figūromis. Na, o šventinio stalo patiekalams papuošti puikiai tinka torto smeigtukai ir toperiai. Jie taps puikiu Jūsų pagamintų maisto šedevrų papuošimu!

 Be to, visi minėtieji šventiniai atributai puikiai atrodys ir naudojami, kaip išskirtinis akcentas teikiamoms dovanėlėms. Net jeigu dovanosite tradicines dovanas. Tai gali būti paprasta pintinėlė su margučiais, kurią tikrai pagyvinsite, pritvirtinę prie jos mūsų siūlomas velykines dekoracijas. Taigi, akivaizdu, kad šventinė atmosfera daug nekainuoja. Tereikia lašelio išradingumo ir gebėjimo derinti tai, kas žinoma nuo seno su modernių technologijų teikiamomis galimybėmis.


Velykų data ir tradicijos


 Velykos yra susijusios ne tik su krikščionių šią dieną išpažįstamu Jėzaus Kristaus prisikėlimu, bet ir su pagoniškomis tradicijomis.  Juk, kaip ir minėdami kitas krikščioniškas šventes, kartais net nesuvokiame, kiek jose archajinio tikėjimo pėdsakų. Tai tokie pagoniški elementai, kaip:

  • Velykų kiaušiniai (pastarieji pagonių tikėjime sieti su pavasario atnešamu gamtos atgimimu, ir visos gyvybės pradžių pradžia);
  • Velykų zuikiai;
  • Velykų bobutė;
  • Vėlykė.

 Be to, velykinių margučių marginimas lietuvių tautos yra perimtas iš slavų. Kitai baltų atšakai, t. y. latviams, šis paprotys nebūdingas. Iš slavų tautų velykinių kiaušinių marginimo paprotys yra žinomas lenkams, ukrainiečiams, gudams ir čekams. Tuo tarpu, Vakarų Europos tautos margučių marginimo tradicijos neturi.

 Nuo senų laikų Velykos simbolizuoja gamtos atgimimą: pirmosios saulėtos pavasario dienos, šiluma, besikalanti žaluma, gamtos sužydėjimas. Na, o kalbant apie krikščioniškus papročius, Velykos yra iškilmingiausia švenčių diena, simbolizuojanti Jėzaus Kristaus prisikėlimą. Įdomu tai, kad metai iš metų Velykų diena „keliauja“ kalendoriumi be pastovios datos. Velykos yra švenčiamos pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Paprastai jos patenka į laikotarpį nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.


Originalios velykinės dovanos


 Ne visada lengva sugalvoti, ką dovanoti švenčių proga? Tikimės, kad šiame straipsnyje pateiktos velykinių dovanų idėjos Jus įkvėps ir paskatins ieškoti originalių sprendimų. Vienas tinkamiausių tokių sprendimų – dovanos, pagamintos naudojant tokias technologijas, kaip medienos pjaustymas lazeriu. Juk Velykos siejasi su šiluma ir gyvybe, kuriomis ir alsuoja medžio dirbiniai.

 Kad ir ką pasirinktumėte: atvirukus, medines dekoracijas, torto smeigtukus ar kitas minėtas dovanų idėjas, mes užtikriname išskirtinę jų kokybę! Minėtasis dovanų sąrašas tikrai nėra baigtinis, kadangi „Gravidėja“ tikslas – įgyvendinti visas Jūsų mintis ir idėjas, todėl esame pasirengę materializuoti net ir pačius netikėčiausius Jūsų sumanymus! Linkime Jums nuostabių ir įsimintinų Velykų!


Daugiau dovanų idėjų rasite ČIA

SaugomaĮvertinimas


5
(1 įvertinimas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *