Mamos diena, idėjos ir dovanos mamai

 Gegužės pirmąjį sekmadienį švenčiame vieną gražiausių metų švenčių – Motinos dieną. Tai taip pat ir bundančios gamtos, besiskleidžiančių žiedų ir pavasario šventė, kuomet į žemę sugrįžta šiluma, grožis ir gyvybė. Motinos diena ne veltui yra pasirinkta paminėti būtent šiuo metų laiku, kadangi gamtos dovanos, tokios gausios pavasarį, mums primena visad dosniai dovanojančias savo šilumą ir gyvybę mamas. Mamoms, močiutėms, krikšto mamoms ar globėjoms šią dieną yra priimta dovanoti visų pirma pavasarines gėles. Taip pat ypatingai mamoms yra dovanojamos ir kitos, ilgaamžiškesnės, dovanos, išreiškiančios vaikų padėką ir meilę. Dėkojama yra už gyvybės dovaną, už kantrybę auginant vaikus, už besąlygišką meilę. Tokios dovanos paprastai būna labai simbolinės, svarbiausia jose yra nešama žinia ir padėkos tekstas.

padeka-Mamytei graviruoti padekos zodziai

    Siekiant ilgaamžiškesnio dovanos naudojimo, dažnai yra pasirenkama lazerinio graviravimo technologija. Tai labai patogus būdas įamžinti norimą tekstą, kadangi graviruoti galima praktiškai ant visų paviršių su gana menkom išimtim, o įgraviruotas į medžiagą tekstas yra atsparus daugumai sąlygų. Ypatingai šiltai ir jaukiai atrodo graviravimas ant medžio, tad būtent ši medžiaga gana dažnai yra pasirenkama kaip mamos dienos progos dovana. Viena tokių dovanų gali būti virtuvinė pjaustymo lentelė ar mentelė su išgraviruotu dekoru ir prierašu, jog mamos virtuvė yra pati skaniausia pasaulyje. Taip pat gali būti dovanojama ir medinė vyno dėžutė su tauriu gėrimu ant dėžutės išgraviravus padėkos žodžius. Lazerinis pjaustymas suteikia galimybę iš faneros išpjauti įvairias figūras. Tokiu būgdu galima mamos dienos proga sukurti pačias įvairiasias dovanėles. Pavyzdžiui, raktų pakabukai su prierašu: „Namai ten, kur mama“ ar stilizuotą skulptūrėlę, gėlių ar torto smeigtuką su išpjaustytom raidėm „Ačiū, mama“.

torto geliu papuosimas plastikinis mama

Iš ko gaminame dovanas?

   Dovanos mamos dienai gali būti gaminamos nebūtinai iš medžio. Taip pat puikiai gali būti parenkamas ir stiklas. Padėka visad puikiai žiūrėsis išgraviruota ant stiklinio apdovanojimo su mamos atvaizdu ir sveikinimo žodžiais. Tokia padėka galės puikuotis matomoje vietoje kambaryje ir dovanos mamai šiltus prisiminimus. Padėkai, ypatingai ilgesniai, labai tinka plaketės forma, tai yra medinė pakabinama lentelė su metalizuotu paviršiumi ant kurios yra graviruojamas puošniai sudėliotas tekstas.  Graviruojama taip pat gali būti ir ant praktiškesnių daiktų, pavyzdžiui puodelio kavai ar vyno taurės. Kadangi šie daiktai nėra dideli, užrašomas tekstas gali būti labai lakoniškas ir net šmaikštus.

dovana mamai graviruota vyno taure

Visų pirma sveikiname ir ypatingą dovaną įteikiame savo pačių mamoms. Gali būti, jog tai bus dovana, susijusi su jos sveikata, su buities darbų palengvinimu. Tačiau greta to visumet malonu yra gauti dovaną, kuri įvardija šiltus vaiko jausmus mamai ir nuolat jai primena apie jo dėkingumą. Vienas puikiausių būdų sukurti tokią dovaną yra graviravimo technologija. Jos dėka net buitiškus ar serijinės gamybos daiktus galime paversti ypatingais ir vienetiniais. Kaip antai makiažui skirtas veidrodis su išgraviruotu tekstu „Tu gražiausia, mama“, nuolat primins ne tik apie vaiko dėkingumą ir žavėjimąsi savo mama, bet ir skatins matyti grožį savyje. Taip pat ant vazos išgraviruotas šiltas tekstas ir sveikinimas leis jūsų mamai grožėtis ne tik gėlėmis, bet ir jūsų žodžiais, kurių nenusineš laikas. Be abejo, visuomet galima dovanoti juvelyrinius dirbinius su išgraviruota trumpute padėka, tačiau net jei negalite sau to leisti, paprasčiausias padėklas, šaukštelis, puodelis ar panašus nebrangus naudingas daiktas gali virsti puikia dovana, jei ant jo puikuosis nuširdūs jūsų žodžiai. Juk mamai svarbu ne kiek pinigų jos dovanai išleidote, bet jūsų parodytas dėmesys ir skirtas laikas tai dovanai suruošti, išrinkti, sukurti.

Pjaustymo lentele mamos virtuve

Svarbu nepamiršti ir krikšto Mamos bei močiutės

Mamos diena – tai puiki proga prisiminti ir savo krikšto mamas bei močiutes bei pradžiuginti jas savo dėmesiu ir dovana. Smulkios dovanėlės ir gėlės parodys, jog jos nėra pamirštos ir jų vaidmuo jūsų gyvenime yra svarbus. Tad raskime laiko motinos dienos sveikinimams ir negailėkime skirti laiko mamoms, kurios mūsų gyvenimuose yra nepakeičiamos.

    Renkant dovaną mamai svarbu pagalvoti apie mamos būdą ir kokia dovana jai būtų tinkamiausia: praktiška, itin puošni, kukli bet itin asmeniška ar poetiška, meniška dovana. Kad ir kaip bebūtų, šios šventės proga niekuomet nesuklįstumėte parinkęs dovanoti juvelyrinį dirbinį su trumpučiu graviruotu tekstu, kaip antai „Mylim, tavo vaikai“, „Mama, tu pati geriausia“, „Kažkam tu esi tik mama, bet man tu – visas pasaulis“ ir pan.

Daugiau idėjų > ČIASaugomaĮvertinimas


5
(2 įvertinimai)