Velykos, velykų dekoracijos

 Velykos – pati svarbiausia krikščioniška metų šventė. Tai ne tik Jėzaus prisikėlimo, bet ir visos gamtos pabudimo šventė. Velykų tradicijose, ypatingai Lietuvoje, yra nuostabiai susipynę krikščioniškos ir pagoniškos tradicijos, darančios šventę turtingą ir įdomią. Iki šių dienų yra išlikęs paprotys dovanoti vieni kitiems margučius, pagrindinį Velykų atributą, simbolizuojantį bundančios gyvybės potencialą ir galią. Nors tradiciškai margučiai yra įvairiais ornamentais išmarginti kiaušiniai, ne ką mažiau populiaru yra dovanoti ir kitokius kiaušinio formos suvenyrus, tokius kaip mediniai, keramikiniai kiaušiniai, perrišami virvele ir kabinami ant Velykinės puokštės kiaušinio formos raižiniai iš faneros, atvirukai su įmantriais popieriaus išpjaustymais, imituojantys velykų margutį. Būtent pastarieji suvenyrai itin originaliai atrodys pagaminti lazerininės technologijos pagalba pjaustant ir graviruojant medį, fanerą, popierių bei kartoną ir kuriant iš šių medžiagų ypatingus margučius.

velykiniai-pjaustiniai

Lazeriu galima išpjaustyti ir atvirutes

    Dovanoti Velykų tematikos atvirukus ir sveikinti su šia švente yra taip pat priimtina įmonių tarpe.  Tai puiki proga priminti savo partneriams apie save bei parodyti jiems dėmesį, išreikšti dėkingumą ir džiaugsmą tarpusavio bendradarbiavimu. Popierinė atvirutė žinoma kur kas solidžiau atrodys nei elektroninis pasveikinimas. Originalus atvirukas, apjungiantis Velykų tematiką bei įmonės veiklos specifiką, gali būti puiki dovana partneriams. Solidumo tokiems atvirukams suteikia lazerinis popieriaus pjaustymas, leidžiantis panaudoti kelis sluoksnius ir sukurti išskirtinį įspūdį.

graviruoti-kiausiniai velykiniai

Kas ta velykų bobutė?

    Lietuvoje Velykų metu vis dar nepamirštamas gražus pagoniškas personažas – velykų bobutė. Tai tarsi Kalėdų senelis, nešantis geriems vaikams dovanas. Velykų bobutė, tikima, palieka geriems vaikams dovanas Velykų rytą. Kadangi Velykų bobutės dovanos turi atspindėti iš pačios šventės dvasią, jos dažnai yra puošiamos šiai šventei būdinga atributika, tokia kaip prie įpakavimo tvirtinami kiaušinio formos raižiniai iš faneros ar velykų kiškučio siluetas. Fanera yra labai tinkama medžiaga tokiems darbeliams. Ji suteikia suvenyrui jaukumo, yra nebrangi, lengvai pjaunama lazeriu ir vėliau esant norui gali būti padengiama dažais. Lazeriu taip pat gali būti graviruojamos ir pačios dovanos. Tai gali būti žaislai, suvenyrai ar buities daiktais, ušgraviruojant ant jų dovanos gavėjo ir/arba dovanotojo vardus.

Daugiau idėjų > ČIA


SaugomaĮvertinimas


5
(2 įvertinimai)