dovanu-idejos-bernvakariui

Bernvakario idėjos, bernvakario priesaika

 Bernvakaris – tai paskutinis viengungiškas jaunikio vakaras su savo draugais. Ši šventė visuomet buvo linksma, patrakus ir žaisminga. Jaunikiui yra sugalvojama aibė juokingų, dažnai ir gėdingų užduočių, mėginama jį „atkalbėti“ nuo santuokos ir galų gale, nepavykus to padaryti, jaunikis yra priverčiamas pasižadėti draugams keletą dalykų. Šie pasižadėjimai dar yra vadinami „ bernvakario priesaika “. Juose jaunikis pasižada išsaugoti draugystę su savo bičiuliais, neleisti tos draugystės įtakoti savo būsimai žmonai, nepamiršti mėgstamos vyriškos veiklos, visada rasti laiko savo draugams, draugų ir savo poreikius statyti į pirmą vietą ir panašiai. Bernvakario priesaikų tekstai šiek tiek skiriasi, tačiau jiems visiems bendras aštrus jumoras  ir priesaikos forma, kurios pabaigoje paprastai nuskamba siaubingas prakeiksmas jaunikiui, jei šis nesilaikys bernvakario priesaikos.

bernvakario priesaikos tekstas graviruotas ant medines lentos

    Bernvakario priesaika gali būti spausdinama ir ant lapo, tačiau kur kas ilgaamžiškesnis ir originalesnis sprendimas yra priesaikos išgraviravimas ant kokio nors buityje naudojamo „vyriško“ daikto, tokio kaip alaus bokalas, metalinis pjūklas, tauriojo gėrimo butelis ir pan. Tokiu atveju bernvakario priesaika ne tik išliks ilgiau, bet turės ir praktinį panaudojama bei bus puikus priminimas jaunikiui apie jo draugus ir linksmą paskutinį viengungišką vakarą.

    Bernvakario priesaika gali būti graviruojama ir ant plaketės, tai yra metalizuotos lentelės, tvirtinamos prie medinio pagrindo ir vėliau kabinamos ant sienos. Toks sprendimas suteikia priesaikai oficialumo ir rimtumo, kas dar labiau sustiprina jumoro elementą, esantį priesaikos turinyje.

bernvakario atributas salmas

    Bernvakario metu taip pat yra priimta dovanoti ir kitas šmaikščias dovanas. Viena tokių yra statybininko šalmas, lakūno arba gaisrininko šalmas su išgraviruota ant jo instrukcija, kuri sako šalmą naudoti apsisaugant nuo supykusios žmonos. Taip pat dažnai yra graviruojamos gertuvės, skirtos talpintį alkoholį, patys buteliai, alaus atidarytuvai. Žinant, kad jaunikis yra aistringas žvejys, ar golfo žaidėjas, ar turintis kažkokią kitą jam itin būdingą hobį, graviruojami ir dovanojami daiktai būtent iš jo mėgiamos srities, raginant šeimyniniuose rūpesčiuose nepamiršti savo hobio.


Daugiau originalių idėjų vestuvių šventei: 


 

SaugomaĮvertinimas


5
(1 įvertinimas)