Vienas pagrindinių rūpesčių yra ypatingos dovanos paieškos


 Mūsų galvose lyg filmo juosta ima suktis įvairiausios dovanų idėjos. Ką gi padovanoti, jog dovana pradžiugintų artimuosius, kad jie nustebtų ir be žodžių pamatytų, kokie jie mums svarbūs ir kaip labai mes džiaugiamės jų švente? Juk nenorime, kad mūsų dovana sukeltų blausų mandagumo šypsnį, kad būtų pasmerkta dūlėti stalčiuose arba dar blogiau – perdovanota kitiems kaip brangus, bet bereikalingas daiktas. Taigi sutelkiame visą savo kūrybingumą ir imame mąstyti apie kažką, kas patiktų būtent tiems, o ne kitiems žmonėms, kas būtų unikalu, asmeniška ir šilta.

 Jei esame pakviesti į vestuvių šventę, visų pirma tikriausiai kyla absurdiškos mintys apie linines staltieses, servizo komplektą, prabangų pledą ar stalo įrankius. Bet tuoj pat prisimename, kad analogiškos vestuvinės dovanos sėkmingai dūla mūsų ir mūsų tėvų spintose. Ryžtingai atmetame kilusias idėjas  ir praktiškai pagalvojame: gal tiesiog vokelis su pinigais? Na bet ir prie pastarojo būtų malonu pridėti kažką ypatingo ir asmeniško… juk dovanos vestuvėms neapsiriboja vokelio parinkimu ir stabtelėjimu prie bankomato. Šalia to būtų puiku padovanoti kažką asmeniško ir skirto tik šiems jauniesiems. Ar būtinai dovana turi būti brangi? Visiškai ne. Svarbiausia, kad ji būtų asmeniška ir nuoširdi. Gal būt jaunieji yra aistringi keliautojai? Tuomet puikiai tiks kompasas su išgraviruotais jaunųjų vardais ir palinkėjimu. O gal jaunieji labai myli kates? Tuomet puikiai tiks dviejų įsimylėjusių kačių skulptūra su jaunųjų inicialais. O gal būt tai bus paprasčiausias daiktas, kuris drauge su užrašu neš ypatinga žinią, suprantamą tik jauniesiems? Juk visai nesvarbu dovanos vertė – svarbiausia, jog jį būtų asmeniška, gal šmaikšti, o gal sužadinanti šviesius prisiminimus iš jūsų bendros draugystės, o gal tiesiog parodanti, kad jūs džiaugiatės drauge su jaunaisiais.

torto smeigtukas toperis medinis ilgai ir laimingai


Kaip paprastas vestuvių dovanas paversti ypatingomis?


 Ko gero nereikia sakyti, jog vestuvės yra apimtos nutylimo, vengiamo aptarti, tačiau akivaizdžiai pastebimo streso.

Jaunieji paskendę vestuvių pasiruošimo šurmulyje, tuo tarpu svečiams taip pat ne visada ramu – ką apsirengti, kokią gėlių puokštę parinkti, ir svarbiausia – ką padovanoti? Dovanos vestuvių proga yra ypatingas šventės akcentas, net atskira įteikimo ceremonija, jų negalima pamiršti, tačiau jos dažnai ir kelia didžiausią galvos skausmą. Todėl šiandien pasistengsime patarti tiems, kas neturi jokių minčių ką čia padovanojus jauniesiems.


Pinigai ir jų pakaitalai


Pripažinkite – kuomet fantazija pasiekia dugną, griebiamasi paprasčiausios idėjos vestuvėms – dovanoti pinigus. Tai nėra nuodėmė. Jaunieji, įvertinę, kiek jiems kainuos šventė, dažnai net patys prašo, kad būtų vengiama dovanoti įvairias smulkmenas, o geriau susikoncentruoti į pinigus. Tačiau kodėl galvojant apie pinigų dovanojimą, iškart prisimenamas tik pinigų vokelis? Paprastas, nuvalkiotas, iš prekybos centro… Ne! Jokiais būdais nenaudokite tokio vokelio, pinigus tikrai galima padovanoti išradingiau. Pateikiame keletą idėjų:

  • Dovanokite pinigus sudėtus į papuošalų dėžutę. Parink subtilią dėžutę, kurios dydis būtų kaip tik toks, kad tilptų pinigų banknotai. Galima netgi užsakyti minimalistinę, medinę dėžutę, su ant viršaus išgraviruotu sveikinimu, palinkėjimu. Pinigai bus panaudoti, o dėžutė išliks kaip prisiminimas, kurį galima panaudoti įvairiems daiktams, papuošalams susidėti.
  • Pinigai nebūtinai reiškia banknotus. Kodėl nepadovanojus įdomios formos taupyklės, kurioje būtų primesta monetų? Nesmulkinkite centais – vėliau bus jauniesiems sunku išsikeisti, tačiau 2 € monetos būtų pats tas. Jei bijote, kad dovana vestuvėms bus itin sunki, galima rinktis ir permatomą indą, taupyklę, kurioje sudėti susukti banknotai.
  • Nepamirškite ir pinigų ekvivalentų – aukso luitas ir deimantai (žinoma, ne dideliais kiekiais) yra originali ir ypatinga dovana, investicija, kurios jaunieji neišleis iškart, o panaudos esant reikalui arba tiesiog turės kaip investiciją. Deimantus galima įkomponuoti į papuošalus.
  • Dovanų kuponai – dar vienas pinigų ekvivalentas. Tik rinkitės tokius, kurie atspindėtų jaunųjų pomėgius ir gyvenimo būdą. Skrydis oro balionu žmogui, kuris paniškai bijo aukščio – tikrai nėra pati geriausia dovana.

Beje, dovanų kuponą galima įpakuoti į vokelį arba kaip minėta anksčiau – į paruoštą subtilią dovanų dėžutę.

medinis vokelis pinigams su palinkejimais sveikinimu


Malonios smulkmenos su potekste


 Iš įdomesnių dovanų, kuriomis džiaugiasi jaunieji, galima išskirti prieskonių rinkinius. „Kad gyvenime netrūktų skonio ir santuoka būtų sodri“ – taip galėtų skambėti pasveikinimas ant tokios vestuvių dovanos. Žinoma, prieskonių rinkinys neturėtų būti iš tų paprastų randamų prekybos centruose, reiktų rinktis natūralesnius, prabangesnius prieskonius.

 Beje, poros pižama dar viena puiki idėja, kuria dalinamasi internete. Netgi nežinant tikslaus jaunųjų drabužių dydžio, iš akies lengva pataikyti, nes pižamos savaime turi būti laisvesnės, jų medžiaga yra tampresnė. Poros pižama galėtų būti su išsiuvinėtais inicialais ir vestuvių data – tai galite padaryti patys arba patikėti siuvėjai, tokia paslauga brangiai nekainuoja.

 Tarp simbolinių dovanų gali būti paminėtos ir rankų darbo, graviruotos šampano taurės. Dvi taurės, su jaunųjų inicialais bus nuolatinis priminimas apie gražią šventę. O taurės dažniausiai naudojamos romantiškų vakarienių metu, pavyzdžiui, per šv.Valentino dieną. Beje, tokias taures galima lengvai sukurti ir paties. Įsigijus patinkančias, dailias krištolines šampano taures, jas galima patikėti graviravimo specialistams, kurie išgraviruos norimus tekstus ir taip sukurs individualią dovaną.

vestuviu-taures-mrs-mr

 Ir pabaigai, svarbus patarimas – jei esate kviečiami į vestuves, reiškia esate pakankamai artimi su jaunaisiais. Tad nebijokite jų pasiteirauti, draugiškai ir atvirai pasikalbėti, ar jiems nereiktų kažko konkretaus. Galbūt jūsų dovana gali tapti visai neįprasta – pavyzdžiui, padovanoti jauniesiems vestuvių tortą ar išnuomoti prabangų automobilį.


Vestuvių metinės gal būt kiek paprastesnės dovanų parinkimo prasme


 Jau pati sukaktis nurodo, kokio pobūdžio gali būti dovana, priklausomai nuo to, ar tai popierinės, medinės, varinės, auksinės, o gal net deimantinės vestuvės. Popierinėms vestuvėms galėtų tikti popieriaus ar kartono pjaustiniai, nešantys asmeninę žinutę. Medinėms vestuvėms tikriausiai tiks daugelis medžio dirbinių, kuriuos belieka tik suasmeninti ir pridėti sveikinimą. Esant tokioms sukaktims kaip sidabrinės, auksinės ar deimantinės vestuvės, dažnai atnaujinami vestuvių įžadai ir atkartojama vestuvių šventė. Tokiu atveju šventėje gali būti dovanojamos ir spynos vestuvėms kaip simbolis tvirtos  santuokos. Na o deimantinėms vestuvėms puikiai tiks deimanto formos stiklas su išgraviruotu sveikinimu porai.

dovana-vestuviu-metiniu-proga-rankos

  •  Krikštynos – linksma ir žaisminga šventė, tad ir dovana turėtų būti miela, jauki, subtili, bet tuo pačiu liekanti vertinga ir užaugus vaikui. Pastaruoju metu yra populiaru dovanoti krikštynoms skirtus suvenyrus, tokius kaip krikštynų šaukštelis su išgraviruotais vaiko gimimo duomenimis, krikštynų moneta su vaiko vardu ir krikštynų data ir panašūs suvenyrai, kurie yra suasmeninami išgraviravus ant jų tik tam vaikui skirtus žodžius. Tokiu būdu dovanos krikštynoms jų gavėjams įgauna išliekamąją vertę, yra saugomos kaip simbolis svarbios jų gyvenimo dienos.

 Kad ir kaip šiais laikais yra priimtina ir patogu dovanoti pinigines dovanas, bet nepamirškime šalia jos pridėti asmeniškos, apčiuopiamos dovanėlės, skirtos būtent tam žmogui. Juk tokia ir yra dovanos esmė: simboliškai parodyti to žmogaus svarbą mums, nudžiuginti jį ir nebyliai priminti: „tu esi ypatingas, mylimas, svarbus. Dėkoju, kad esi.“


Daugiau originalių idėjų vestuvių šventei: 

SaugomaĮvertinimas


5
(2 įvertinimai)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *