dovanu-idejos-mergvakariui

Mergvakario idėjos, mergvakario priesaika

    Mergvakaris savo pirmine prasme yra nuotakos atsisveikinimo vakaras su savo draugių būriu, jos išlydėjimas į vedybinį gyvenimą. Šiais laikais vedybinis statusas taip stipriai nepakeičia merginos gyvenimo kaip anksčiau, neverčia jos palikti savo namus, drauges, šeimą, tad ir pati mergvakario šventė ilgainiui iš graudaus atsisveikinimo ir apraudojimo virto smagiu draugių pasibūvimu be antrųjų pusių. Ilgainiui išsivystė tradicija mergvakario proga dovanoti tam tikras, būtent šiai progai skirtas dovanas. Populiariausia jų – būsimos nuotakos priesaika. Mergvakario priesaika – tai eilė šmaikščių pasižadėjimų, skirtų draugių būriui. Jaunoji raštiškai prisiekia vykdyti visus priesaikos punktus, tokius kaip: nenustoti po vedybų bendrauti ir siausti su draugėmis, rūpintis savimi ir savo išvaizda, nepersistengti dėl sutuoktinio. Mergvakario priesaika gali būti spausdinama ir ant popieriaus, tačiau kur kas ilgiau išliks ir bus matoma, jei bus išgraviruota ant praktiško, buityje naudojamo daikto, tokio kaip puodas, keptuvė ar maistui skirta pjaustymo lentelė. Išgraviruotas tekstas netrukdys naudoti lentelę pagal paskirtį, kadangi tai visiškai nekenksminga technologija, nenaudojanti jokių dažų. Taip pat lazerinio graviravimo pagalba galima išgraviruoti itin smulkų ir didelį tekstą, kuris atrodys nepriekaištingai.

pjaustytas lazeriu rankinukas mergvakario priesaika

    Kitos mergvakariui skirtos dovanos paprastai yra virtuvėje naudojami daiktai, kurie yra tradiciškai priskiriami moters namų veiklos zonai. Gana populiaru yra dovanoti kočėlą su išgraviruotu šmaikščiu priminimu jaunajai, kad jį naudotų maisto gamybai, o ne vyro auklėjimui. Panašią potekstę turi ir graviruotas kilimų mušiklis, primenantis jaunąjai jo tikrąją paskirtį.

    Taip pat yra dovanojamos dovanos, kurios primena jaunąjai jog ji mėgsta vakarėlius su draugėmis ir skatina nepamiršti šio savo pomėgio. Tai gali būti kokteilių plakiklis, kibirėlis, skirtas šaldyti vyną ar šampaną, vyno taurė su išgraviruotu tekstu, tokiu kaip: „Kokteiliukų princesė“, Šampano karalienė“ ir panašiai.

mergvakario-priesaika-pjaustymo-lentele

    Pagrindinė mergvakariui skirtų dovanų mintis – su jumoru priminti jaunąjai, jog vedybos nebūtinai turi pakeisti jos įpročius, kurie teikia džiaugsmą ir kad jos draugės visuomet bus šalia ir padės tuos senuosius įpročius išlaikyti. Buičiai skirti daiktai visuomet bus panaudojami pagal paskirtį, o smagūs tekstai suteiks jiems ypatingą reikšmę. Lazerinio graviravimo pagalba šie tekstai išliks itin ilgai ir bus puikus priminimas apie jaunosios „mergautinį“ laiką.


Daugiau originalių idėjų vestuvių šventei: 


 

SaugomaĮvertinimas


5
(1 įvertinimas)