Kiekvienais metais vestuvių kiekis tik didėja, todėl natūralu, kad auga ir prekių, paslaugų poreikis šiai šventei. Lietuvoje turime daug įmonių, kurios siūlo išskirtinius produktus. Originalios dovanos sutuoktiniams yra vienas iš svarbiausių uždavinių. Juk keliaudami į vestuves nenorime dovanoti kažko banalaus. Visiems jau atsibodusios žvakidės, šalikai, kojinės ar dovanų kuponai. Reikia kažko originalaus. Originalios vestuvių dovanos šiuo atveju turi nebūtinai būti labai brangios. Pagrindas, kad jos būtų originalios. Nustebintu jaunuosius.

originali-vestuvine-delione


Kaip išsirinkti vestuvių dovanas?


 Pats geriausias ir ko gero paprasčiausias būdas, tai pasinaudoti paieškos sistemomis. Čia labai greitai rasite daug kompanijų, kurios siūlo įvairiausias dovanas. Vestuvių dovanos gali būti ir tiesiog plyta ant kurios užrašyta “Pirmojo namo statybai”. Tai tikrai nustebins jaunikius. O kas gi nesvajoja apie nuosavą būstą. Specialistai rekomenduoja neskubėti renkantis dovanas, o prieš tai gerai pagalvoti. Neverta dovanoti banalių daiktų, kurie bus numesti į stalčių. Nustebinkite savo draugus. Šiuo metu klientai gana dažnai renkasi praktiškus daiktus ir juo papuošia įdomiais užrašais. Tokia dovana yra gera, nes ją bus galima naudoti kasdienybėje ir tuo pačiu prisiminti apie gražiausią gyvenimo šventę. Vestuvių dovanos gali būti ir pakabos ir puodeliai, laikrodžiai ir aksesuarai, namų buities reikmenys. Tokios dovanos, kur kas geriau nei dovanų kuponas ar tiesiog pinigai. Klientai vis dažniau ieško kažko išskirtinio, kad būtų nematyta.  Taigi, galima išsirinkti kokį naudingą daiktą ir ant jo paviršiaus užrašyti palinkėjimą ar kokius faktus. Jaunikiams patinka praktiški daiktai, kurie gali būti naudojami kiekvieną dieną.

originali dovana vestuvėms dėžė-buteliams-vestuvems

 Seniau vestuvių švente rūpinosi piršliai ir tėvai, vestuvės tęsdavosi net kelias dienas, o dovanas jauniesiems buvo priimtina dovanoti itin praktiškas, praversiančias bendrai naujosios šeimos buičiai. Nuo tada daug kas pasikeitė. Vestuvėmis dvis dažniau rūpinasi patys jaunieji – šventę jie surengia būtent tokią, kokią abu nutaria norintys turėti, vis mažiau atsižvelgdami į tradicijas ir aplinkinių lūkesčius. Šventė paprastai trunka vos 1-2 dienas. Dėl didelio žmonių mobilumo ir itin nevienodo gyvenimo būdo, praktiškos dovanos taip pat prarado paklausą. Vietoje jų vis dažniau yra renkamasi dovanoti piniginę dovaną drauge su mielu, asmenišku suvenyru kaip dovanos priedu.

Dovana vestuviu proga graviruotas butelis


Kuo ypatingos graviruotos dovanos?


 Vestuvių dovanos tokiu būdu įgauna visai kitą reikšmę ir funkciją: jose tampa labai svarbus emocinis aspektas, asmeniškumas, išskirtinumas. Jei jaunieji mėgsta vyną, dovanai gali būti pasirinkta vyno dėžutė su jaunųjų atvaizdais ir užduotimi atidaryti vyną per vestuvių metines. Taip pat kaip simbolinė dovana, gali būti pasirenkama daili iškaba/ graviruotas veidrodis su „Laimingos santuokos taisyklėmis“ ar palinkėjimais padailinta medaus statinaitė saldžiam medaus mėnesiui. Artimi dragai, puikia pažįstantys porą, gali sugalvoti įrėminti tam tikrus svarbius jauniesiems prisiminimų reliktus: tokius kaip išsaugotas teatro bilietas iš jų pirmojo pasimatymo, kalendoriaus lapelis, žymintis jų pažinties dieną ar kitokią panašią smulkmeną, kuri turi emocinę vertę ir visą savo prasmę bei grožį atskleidžia dailiuose rėmuose, eksponuojama drauge su dailia paaiškinamąja lentele.


Ar galima sukurti kažką originalaus tėvams?


 Savo ruožtu jaunieji taip pat įsipareigoja keletui simbolinių dovanų – tai padėkos tėvams bei liudininkams. Tai gali būti visiškai nepraktiškos dovanos, tačiau būtina, jog jos išreikštų dėkingumą ir padėką. Kaip padėka tėvams gali būti pasirenkamas suvenyras, papuoštas asmeniška ir šilta padėka, gali būti jaunųjų nuotrauka dailiuose rėmeliuose ar išgraviruotas inkilas kaip naujos šeimos kūrimo simbolis. Liudininkams skirtos padėkos nėra tokios sentimentalios kaip tėvams skirtosios. Liudininkams paprastai yra dovanojamos labai simbolinės ar smagios dovanėlės su trumpa padėka: graviruotas vyno butelis, šmaikštūs medaliai ar suvenyrai, skirti atminti įvykį.

spyna-vestuvine-happily-ever

 Taip pat jaunieji turėtų nepamiršti pasirūpinti ir sau skirtomis dovanomis, tokiomis kaip vestuvių spynelė, žyminti jų sąjungos tvirtumą bei vestuvinės taurės, naudojamos šventės metu ir per visas likusias poros santuokos sukaktis. Šias dovanas jaunieji gali papuošti savo pačių sukurtu tekstu ar jų porai kažką reiškiančiu simboliu.


Specialistų patarimai klientams


 Kaip jau minėjome, šiandien labai svarbus originalumas. Jau seniai praėjo tie laikai, kuomet užteko padovanoti statulėlę ar žvakidę. Vestuvių dovanomis prekiaujančiose įmonėse galima rasti daug įvairių sprendimų, kuomet praktiški daiktai paverčiami įspūdingomis dovanomis. Kiekvienas gali išsirinkti labiausiai jam tinkantį produktą. Aišku, svarbu ir kaina. Juk kiekvieno biudžetas yra labai skirtingas, todėl ne visi gali sau leisti dideles pinigų sumas. Tiems, kas galvoja apie nedidelę dovaną, tuomet rekomenduojame pasitarti su specialistais. Papasakokite ką mėgsta jūsų draugai ir profesionalai patars, kokia nebrangi dovana tikrai nustebins juos. Aišku, kad vestuvių dovanos gali būti labai įvairios. Jeigu peržiūrėsite mūsų internetinę svetainę, tuomet pamatysite daug įvairiausių pasiūlymų. Peržiūrėkite juos ir galbūt kils idėjų jūsų dovanai. Dar vienas svarbus aspektas, kad šiandien technologijos leidžia iš graviruoti įvairus paviršius, taigi, jūs labai lengvai galite paprastą daiktą paversti įdomią dovana. Pagrindas, žinoti ką užrašysite. Galima kažką iš jau darytų pavyzdžių arba sukurti originalų ar šmaikštų tekstą. Jau visiems aišku, kad daugelis linki laimės, sveikatos ir t.t. Originalus palinkėjimas būtų greičiau išmokėti buto paskolą ar nusipirkti geresnį automobilį. Aišku, prieš rašant tokius tekstus reikia gerai pažinoti jaunuosius, kad jie teisingai viską suprastų. Dabar gal ir nieko nenustebinsite šmaikščiomis frazėmis, o prieš gerus dešimt metų būtumėte likęs nesuprastas. Taigi, kad nepasitaikytų tokių situacijų, geriausia pasidomėti naujausiomis tendencijomis ir iš įvairų pavyzdžių išsirinkti tai, kas labiausiai tinka jums.

 medinė dėžutė vestuvinė dovana

Kada pirksite dovanas jauniesiems, būtinai pagalvokite ir apie jų originalumą. Tokios dovanos yra vienos geriausių, nes yra personalizuotos bei skirtos tik jauniesiems. 


Daugiau originalių idėjų vestuvių šventei: 


 

SaugomaĮvertinimas


4.83
(6 įvertinimai)