dovanu-idejos-bernvakariui

Populiariausios dovanos ir idėjos bernvakario proga

 Žinoma, vyrai nėra linkę itin daug dėmesio skirti dovanų paieškoms, tačiau yra viena išimtis. Tai – draugo vestuvės ir prieš jas švenčiamas bernvakaris. Jo metu, bičiuliai būsimajam jaunikiui dažnai leidžia ugningai pasidžiaugti paskutinėmis viengungio dienomis. Na, o dovanos bernvakario proga renkamos, skiriant joms ypatingą dėmesį. Kalbant apie tai, kokios yra populiariausios dovanos bernvakario proga, mes siūlome dovanoti tokias, kurios padės sumažinti prieš vestuves jaučiamą stresą ir atsisveikinti su viengungišku gyvenimu. Tai gali būti:

 

 • Originaliu užrašu pažymėtas diržas;
 • Šmaikščiai dekoruotas ir nuo būsimų gyvenimo negandų apsaugosiantis šalmas;
 • Dekoruoti išskirtiniai kėgliai ar graviruotas kastuvas.

Ne ką mažiau populiari, simboliškai svarbi dovana – bernvakario priesaika. Jos tekstai gali būti graviruojami ant lentelių, iškabų, įrankių, veidrodžių ir kt. Kai kalbama apie bernvakario dovanas, tampa akivaizdu, kad vyrai labiausiai mėgsta pokštus ir smagias užduotis. Renkant dovaną artėjančiam renginiui, reikėtų į tai atsižvelgti. Na, o mes pamėginsime smulkiau aptarti tai, kokios yra populiariausios dovanos bernvakario proga ir tai, kokia galėtų būti bernvakario atributika?


 • Greitas darbų atlikimas 
 • Siunčiame kurjeriu 
 • Graviruojame visomis kalbomis

Rašykite mums el. paštu [info@gravideja.lt] arba UŽKLAUSOS FORMOJE nurodydami:

 • dominančio ar turimo daikto nuotrauką/nuorodą
 • norimą graviruoti tekstą ar vaizdą
 • vienetų skaičių
 • ar būtų reikalingos siuntimo paslaugos
 • > kaina nustatoma pagal pateiktą informaciją

Kaip atsiskaityti už paslaugas ar prekes?


Atliktų darbų galerijaKitos dovanų idėjos
 Pasižadėjimai:  

Aš, ………………………..būdamas tiek blaivo proto, kad galiu skaityti šį tekstą, visų dievų ir draugų akivaizdoje prisiekiu, kad:
1.. Būsiu tikras vyras. Žmoną naudosiu pagal paskirtį. Kartais net du kart per dieną.
2.. Atminsiu, kad vedęs dar nemiręs. Žavi blondinė ant kelių praskaidrins kasdienybę.
3.. Būsiu namų šeimininkas. Kojinių skalbimas, maisto gaminimas, būsto tvarkymas ir vaikų auginimas – ne šeimininko reikalas.
4.. Būsiu tvirtas. Žmonos zyzimą visada nuslopinsiu televizoriaus garsu.
5.. Protingai valdysiu šeimos biudžetą. 99% jo skirsiu savo poreikiams.
6.. Būsiu šeimos galva. Nepaisant kur pasisuks kaklas, viskas bus kaip aš noriu.
7.. Būsiu išmintingas. Žmonai viską sugebėsiu paaiškinti iš pirmo smūgio į vartus.
8.. Būsiu pavyzdingas tėvas. Vaikų vardai bus Chrizogonas ir Gervazija.
9.. Nepamiršiu draugų. 1 dieną per savaitę ir 1 savaitę per mėnesį skirsiu: a)      Alaus gėrimui b)      Sporto varžybų žiūrėjimui c)      Papų aptarimui d)      Kitiems svarbiems reikalams nesusijusiems su žmona.  
10.  Mano draugai visada laukiam mano namuose, o šaldytuve alus – nemokamai.
  Jeigu aš kada nors sulaužysiu šią priesaiką, lai užsitrauksiu aš Vangos, Žemaitės ir Šatrijos pelėdos rūstybę, nestovės pimpalas tris metus, alaus mėnesį neregėsiu ir subinės plaukai iki kelių užaugs.
Ši priesaika įgauna galią dabar ir valina iki pat mano gyvenimo galo.  

  PASIŽADĖJIMAS Aš, ……………………………., būdamas ne visai blaivaus proto, bet niekieno neverčiamas, savo ištikimiems draugams PASIŽADU :
1. Mano namai ir mano šaldytuvas su alumi bus atviri Jums bet kuriuo paros metu. .
2. Likus savaitei iki algos, esant reikalui, teiksiu Jums neterminuotas beprocentes paskolas.
3. Nepraleisiu nei vienų krepšinio, futbolo ar kitų rungtynių, idant turėčiau progą intelektualiai pabendrauti su Jumis prie alaus bokalo.
4. Nemenkinsiu vyriškos giminės vardo, nesileisiu žmonos paminamas po padu.
5. Be pavydo dalinsiuosi su Jumis savo brangiausiu turtu: meškere, šašlykine ir automobilio rakteliais.
6. Jei draugams trukdys mano šeimyninis gyvenimas – paliksiu šeimą, mesiu darbą, bet draugų neišsižadėsiu niekada!
7. Jei nevykdysiu šių įsipareigojimų, lai nutrenks mane perkūnas iš vištos rūros Šv. Velykų rytą!
Lai žmona mane maitins užvakarykščiais barščiais!
Lai mano šeimoje gims 10 vaikų! Ir visos mergaitės!!! 
Kol kas nevedęs                                    Vardenis Pavardenis


Aš,……………….būdamas neitin blaivios būsenos, visų savo ištikimiausių sugerovų draugijoje, prisiekiu, kad:
 • Būsiu išradingas.
 • Zyziančių vaikų, bei žmonos balsus nuslopinsiu televizoriaus garsu.
 • Nieku gyvu nepraleisiu krepšinio rungtynių, vien tik tam, kad galėčiau intelektualiai pasišnekėti prie alaus bokalo su bičiuliais.
 • Išleisiu daugiau pinigų savo mašinai, televizoriui, pulteliui, kabakams, nei mano būsima žmona.
 • Nei už ką neleisiu žeminti vyrų giminės vardo – nesileisiu paminamas po moters padu.
 • Namai – mano tvirtovė.
 • Kojinių skalbimas, maisto gaminimas, kambarių tvarkymas toli gražu ne mano problema.
 • Pastebėsiu simpatiškas merginas gatvėje ir darbe, nepamiršiu, kad joms reikia sakyti komplimentus ir šypsotis.
 • Nepamiršiu savo draugų ir bendradarbių, dalinsiuosi su jais “tūsovkių” nuotykiais ir patirtimi.
 • Išmokinsiu būsimą žmoną kalti vinis į sieną, atlikti buto remontą, sutaisyti šaldytuvą ir kitus moteriškus darbus.
 • Pamylėsiu savo žmoną, arba kaimynę, ne mažiau 5 kartų per parą.
  Prižadu, kad laikysiuosi šios priesaikos: ______________________________________ Vardas, pavardė, parašas


Ką dovanoti bernvakario proga?


 Bernvakaris – šventė, kuri yra tiesiog privaloma, būsimajam jaunikiui atsisveikinant su viengungišku gyvenimu! O jo organizavimas, juokingų užduočių ir linksmo laiko planavimas – viena geriausių dovanų, kurią galite įteikti savo bičiuliui. Jeigu nežinote, ką dovanoti bernvakario proga, mes pateiksime keletą patarimų. Visų pirma, bernvakario dovanos nebūtinai turi būti gluminančios ar pernelyg sarkastiškos.  

 Dovanų idėjos jaunajam gali būti ir praktiškos, ir pateikiamos su subtiliu humoru, ir, tuo pačiu, primenančios nerūpestingo gyvenimo akimirkas. Bene populiariausia bernvakario dovana yra jau minėta bernvakario priesaika. Tai bičiulių teikiamas pasižadėjimų sąrašas, dažnai lydimas „baisaus“ prakeiksmo, kuris išsipildys vakaro herojui nevykdant duoto žodžio. Žinoma, visi šie elementai yra humoristiniai.

Vis dėlto, svarbiausias bičiulių motyvas, teikiant šią dovaną – neleisti santuokai nutraukti draugystės, o būsimam šeimos vyrui atsisakyti savo senesnių pomėgių (žvejybos, medžioklės, golfo žaidimo ir pan.). Beje, dovanos bernvakariui dažnai yra siejamos būtent būsimojo jaunikio su pomėgiais. Tai gali būti:

 • Užkietėjusiam žvejui: graviruoti žūklės reikmenys;
 • Boulingo mėgėjui: graviruoti kėgliai;
 • Kompiuterinių technologijų fanui: graviruota USB laikmena. Joje gali būti patalpintos nuotraukos, kuriose įamžintos linksmiausios Jūsų draugystės akimirkos.

Na, o kalbant apie dovanas, kurias galima teikti, neatsižvelgiant į būsimojo jaunikio pomėgius, sąrašas dar labiau pailgėja. Ir žinoma, tiek vienu, tiek kitu atveju, bernvakario dovana nebus tokia įspūdinga, jeigu dovanosime ją be humoro krislelio. Tokios, kiek sarkastiškos dovanos gali būti:

 • Graviruotas metalinis žadintuvas, su užrašu, skatinančiu nepramiegoti vestuvių dienos;
 • Graviruotas butelis su šmaikščiais užrašais. Bet kokiu atveju, reikia kažko, kas tikrai įsimintų (bet tik gerąja prasme);
 • Medinės dėžutės, puoštos graviruotu užrašu: „Išgyvenimo rinkinys“. Na, o ką jose talpinti – Jūsų teisė rinktis;
 • Medinės statinaitės su graviruotais užrašais. Labai populiarios medaus statinės, ant kurių galima išgraviruoti palinkėjimą: „Saldaus medaus mėnesio!“;
 • Linksmus, graviruotus sertifikatus. Tai gali būti graviruotos odos „pažymėjimas“, įteikiamas „Visatos valdovui“ ar pan.

Tai – toli gražu nebaigtinis sąrašas, kadangi „Gravidėja“ tikslas – įgyvendinti visas Jūsų mintis ir idėjas, todėl esame pasirengę materializuoti net ir pačius netikėčiausius Jūsų sumanymus! Susisiekite su mumis ir mes kartu aptarsime Jūsų idėjas, ir suplanuosime jų įgyvendinimą.


Kaip išsirinkti bernvakario dovaną?


 Daugeliu atvejų, bernvakario dovanos ir pats vakarėlis jaunikiui, yra humoristinio pobūdžio. Juk ir pats bernvakario vakarėlis yra labiau simbolinis įvykis. Proga pasilinksminti, tariamai, paskutinį kartą. Juk niekas rimtai netiki, kad, po vedybų, žmona savo vyrą uždarys po septyniais užraktais. Todėl, nereikėtų pirkti nei pernelyg „rimtos“, nei pernelyg brangios dovanos.

 Gali būti, kad kai kuriems žmonėms dovanos perteikiama reikšmė tolygi išleistų pinigų kiekiui. Tačiau, sprendžiant, kaip išsirinkti bernvakario dovaną, nereikėtų susifokusuoti vien į materialinę vertę. Juk, prieš akis – vestuvės, progų paišlaidauti dar tikrai pasitaikys. Svarbu nepamiršti ir to, kad tik artimi draugai turi teisę juokauti asmeninio gyvenimo tema ar teikti intymaus pobūdžio dovanas.

Jeigu būsimasis jaunikis yra Jūsų kolega ar tolimas giminaitis, kur kas labiau tiks tradicinės, tačiau originalios dovanų idėjos, aktualios beveik visada ir visur. Tai gali būti:

Antra vertus, mąstant, kaip išsirinkti bernvakario dovaną, svarbu atsižvelgti ne vien į gero tono taisykles, bet ir į būsimojo jaunikio charakterį. Net ir artimam Jūsų draugui ar broliui gali nepatikti pikantiška dovana, jeigu tai nepriimtina jo būdui. Kad ir kokią dovaną bernvakariui bepasirinktumėte, drąsiai kreipkitės į mus! Mes ne tik gaminame savo dovanas, bet ir galime išskirtinėmis paversti Jūsų jau turimas.


Kokia yra dovanos bernvakariui reikšmė?


 Nemažai žmonių susimąsto, ar būtina kažką dovanoti bernvakario proga? Žinoma, tai nėra privaloma, bet vakarėlis bus kur kas smagesnis, įteikus šventės kaltininkui, kad ir nedidelės vertės, bet nuotaikingą suvenyrą. Bet kuriuo atveju, dovana bernvakariui turėtų būti nuotaikingo pobūdžio, nebūtina mėginti išrinkti rimtą ir solidžią dovaną.

 Pagrindinis bernvakario organizatorių tikslas – kaip reikiant pralinksminti būsimąjį jaunikį ir paminėti paskutiniąsias viengungiško gyvenimo dienas. Nėra draudžiama pajuokauti, subtiliai užsimenant apie artėjantį „žmonos karaliavimo laikotarpį“. Pavyzdžiui, šventės kaltininkui galima padovanoti šalmą, apsaugosiantį nuo žmonos pykčio, su išgraviruotu juokingu užrašu.

 Taigi, kalbant apie tai, kokia yra dovanos bernvakariui reikšmė, tampa akivaizdu, kad ji – labiau simbolinė. Atkeliavusi iš senų senovės, kai vykdavo jaunuolių įšventinimo į vyrus ritualai. Išlaikiusiam išbandymus vaikinui būdavo įteikiamas koks nors simbolinis talismanas. Iniciacijos papročių atgarsius jaučiame ir šiuolaikinėje bernvakario vakarėlių tradicijoje. Kadaise taikyti fiziniai išbandymai, neretai atliekami ir mūsų dienomis (pvz., šokimas parašiutu ir pan.).

 Tačiau, kalbant apie bernvakario dovanos reikšmę, svarbiausia yra tai, kad bernvakario dovana (tiek seniau, tiek dabar) turėtų nešti savyje išliekamąją vertę. Ir tai nereiškia, kad ji turi būti brangi. Tai gali būti nebrangi, tačiau personalizuota dovana, kuri primintų gerus draugus ir tai, kad nuo šiol prasideda naujas gyvenimo etapas.


Kokia turėtų būti bernvakario atributika?


 Bernvakario atributika turėtų būti kuriama ir įsigyjama, pasitelkus humoro jausmą ir atsižvelgiant į vakarėlio temą. Jeigu nenorite ilgai sukti galvos, mes galime pasiūlyti puikią išeitį. Tai yra torto smeigtukai ir toperiai. Beje, jeigu Jūsų kompanija – ne saldumynų mėgėjai, šiais atributais galėsite papuošti kad ir mėsainius. Originalaus dizaino, linksmi torto smeigtukai ir toperiai  papuoš bet kokio tipo šventinį stalą.

 Juos galime sukurti, pagal Jūsų pateiktą maketą arba galime patys suprojektuoti gaminio dizainą, atsižvelgdami į Jūsų pageidavimus. Jeigu vis dar mąstote, kokia turėtų būti bernvakario atributika, atsakymas labai paprastas – nuotaikinga ir nerūpestinga, kaip ir pati šventė! Mūsų naudojamos technologijos, tokios, kaip pjaustymas lazeriu, suteikia plačias galimybes Jūsų norams įgyvendinti.

 Jums belieka išsirinkti, kokio stiliaus bus bernvakario vakarėlis. O galbūt konkretaus stiliaus nesirinksite? Tiek vienu, tiek kitu atveju, svarbu atsiminti, kad bernvakario atributika – svarbi sudedamoji vakarėlio dalis. Ji apjungs visus šventės elementus į vieną šmaikščią ir nerūpestingą visumą. Ne be reikalo sakoma, kad esmė slypi detalėse!


Kaip atsirado tradicija švęsti bernvakarį?


 Kiek tradicijų ir apeigų siejama su žodžiu „vestuvės“! Visa tai sukuria unikalią šventės atmosferą ir suteikia šiam įvykiui ypatingą reikšmę, kuri ilgam pasilieka jaunųjų ir jų svečių atmintyje. Viena tokių, neatsiejama nuo vestuvių, tradicija yra bernvakario vakarėlis. Taigi, kaip atsirado tradicija švęsti bernvakarį? Jeigu kalbėsime apie savo tautinius papročius, ši tradicija kyla iš minėto jaunuolių iniciacijos į vyrus papročio.

 Tačiau, šiuolaikiniame bernvakaryje išliko ne tiek ir daug to papročio elementų. Tiesa, jau minėjome, kad iš senolių mus pasiekia fizinių išbandymų elementas, tačiau ir jį taiko ne visos vyrų kompanijos. Akivaizdu, kad mus daug labiau paveikusios iš Britanijos ir JAV ateinančios tradicijos.

 Pirmojoje vyrai švęsdavo net kelias dienas, kol neaplankydavo visų savo gyvenamosios apskrities pasilinksminimo vietų. Na, o amerikiečių vyrų švenčiamas bernvakario vakarėlis neretai būna dar triukšmingesnis ir su šiokiu tokiu intymumo prieskoniu. Tačiau, kad ir kiek elementų susimaišę šiuolaikiniame bernvakaryje, pagrindinė tradicija, bendra visoms šalims – kuo linksmiau palydėti viengungiško gyvenimo dienas.

 Puikus paskatinimas tam yra mūsų jau aptartos populiariausios dovanos bernvakario proga. Jeigu norėtumėte pakoreguoti straipsnyje pateiktas idėjas ir pritaikyti jas savaip, kviečiame susisiekti su mumis. Originalios dovanos, paruoštos mūsų komandos, laukia Jūsų! Jeigu tarp mūsų pateiktų idėjų neradote, ko ieškojote, daugiau patarimų, ką dovanoti bernvakario proga, rasite mūsų BLOGE.


 

 

SaugomaĮvertinimas


5
(3 įvertinimai)