Ant kokio stiklo graviruojame lazeriu?
Dažniausiai yra graviruojama ant skaidraus, permatomo stiklo.
Šio stiklo graviruojamas plotas visuomet tampa matinis, primenantis šerkšną, todėl graviravimas ant stiklo matomas geriau, jei už jo, ar jame yra tamsus fonas.
Spalvotų stiklinių gaminių graviravimas matomas tuo geriau, kuo stiklas yra tamsesnis.
Tarkime, ant juodo stiklo bus itin gerai matoma šviesiai pilka graviūra, o štai ant balto ar matinio balto stiklo graviravimo iš viso nebus matyti.
Išimtinais atvejais, jei gaminys yra tam tinkamas, graviūrą galima įtrinti auksiniu arba sidabriniu dažu, kuris suteiks graviruojamam plotui daugiau kontrasto ir prabangos.
Dar viena graviruojama stiklo rūšis yra krištolas. Tai yra tiesiog kietesnis nei įprastas stiklas. Tačiau būtent dėl savo kietumo, yra nedidelė, maždaug 3 proc. tikimybė, kad tam tikrose, itin tankiose vietose, jis gali neprasigraviruoti ar nežymiai patrupėti.
Nors tikimybė yra tikrai maža, tačiau ją reikia žinoti, kadangi net labiausiai įgudęs meistras negali pasakyti krištolo tankio ir parodyti vietos, kuri gali nekokybiškai išsigraviruoti, kadangi tos vietos yra tiesiog nematomos.
!!! Yra viena lazeriniu graviravimu negraviruojama stiklo rūšis – tai karščiui atsparus stiklas, arba kitaip, termostiklas.
Lazeris veikia karščio principu, todėl graviruojamas stiklo plotas arba visai neišsigraviruoja, arba tiesiog ištrupa.
Perkant graviruoti numatytą gaminį ir turint abejonių, rekomenduojame pasikonsultuoti su mumis ir įsitikinti, ar stiklas, jo gabaritai ir forma yra tinkami lazeriniam graviravimui.
Taip sutaupysite savo laiką ir kelionės išlaidas.