Graviruojame visų tipų odos gaminius


Graviūros spalva ir kontrastas priklauso nuo odos struktūros bei apdirbimo technologijų. 

  • Greitas darbų atlikimas
  • Kokybė bei tikslumas
  • Graviruojame visomis kalbomis

Rašykite mums el. paštu [info@gravideja.lt] arba UŽKLAUSOS FORMOJE nurodydami:

  • turimo daikto nuotrauką/nuorodą
  • norimą graviruoti tekstą ar vaizdą
  • vienetų skaičių
  • > kaina nustatoma pagal pateiktą informaciją

Kaip atsiskaityti už paslaugas ar prekes?


Atliktų darbų galerijaOdos savybės ir rūšys


 Vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra ar įmanoma graviruoti ant dirbtinės odos. Graviravimas ant dirbtinės odos niekuo nesiskiria nuo graviravimo ant tikros odos. Priešingai, rezultatas dažnai būna netgi geresnis. Natūralios odos graviūra paprastai įgauna gelsvą, rudą, pilkšvą atspalvį, nes taip natūralus pluoštas reaguoja į lazerio kaitrą, deginimą. Dirbtinės odos atveju spalva gali būti šviesi, ryški, kontrastinga, priklausomai kaip dirbtinis pluoštas sureaguoja į kaitrą ir kokie spalvų sluoksniai atsiveria nudeginus paviršių.

 Norint, kad graviravimas būtų kuo sėkmingesnis, tiek dirbtinei, tiek natūraliai odai galima kelti tuos pačius reikalavimus. Svarbu kad odos faktūra būtų kuo lygesnė. Graviravimas ant groblėtos odos gali būti netolygus, tekstas sunkiai įskaitomas. Lygi, blizgi ar net lakuota oda lengviau pasiduoda graviravimui, užrašai yra tikslūs, aiškus, tačiau spalva ir kontrastingumas priklauso nuo pačios odos. Tarkime tos pačios spalvos oda išgraviravus gali būti vos matomo kontrasto, o gali būti labai ryški. Tai priklauso ne nuo lazerio, bet nuo pačios odos ypatybių.

 Kita, ne itin palanki graviravimui odos savybė yra versta oda arba zomšas. Dėl savo „pūkuotos“ tekstūros tokia oda yra neatspari aprūkimams. Kadangi lazeris veikia kaitros principu ir graviruojamas plotas yra įdeginamas, šalia esančio negraviruojamo ploto paviršius lengvai pagauna sklindančius dūmus ir pakeičia spalvą. Nuo paprastos odos toks aprūkimas yra labai lengvai nubraukiamas, tačiau verstos odos atveju bet koks valymas gali tik pabloginti situaciją ir dar labiau sutepti paviršių. Kuo verstos odos spalva yra tolimesnė gelsvam, rudam atspalviui, tuo aprūkimas bus ryškiau matomas.


Odos gaminiai


 Graviruoti galima ant įvairiausių odos gaminių. Svarbu, kad graviruojama vieta būtų lygi, neišgaubta ir lengvai prieinama graviravimo aparatui. Turbūt populiariausi graviruojami odiniai daiktai yra piniginės, diržai, apyrankės ir fotografijų albumai.

 Ant piniginių paprastai yra graviruojami inicialai ir sentencijos, tokios kaip pavyzdžiui „Investuok į draugus“, „Daryk tai, kas patinka ir pinigai ateis patys“. Visuomet geriau yra graviruoti vidinėje piniginės, diržo, apyrankės pusėje, kad graviūra nuo stiprios trinties nebūtų pažeidžiama.

 Ant diržo, ant odinės apyrankės taip pat kaip ir ant piniginės dažniausiai yra graviruojami inicialai, sentencijos ar palinkėjimas. Ant odinių foto albumų, kurie dažniausiai yra naudojami vestuvių, krikštynų ar sukakčių proga, yra graviruojamos monogramos, šventės informacija. Tokia graviūra yra ne tik informatyvi, bet ir papuošia albumą.

 Galima graviruoti ir ant tokių daiktų kaip odiniai batai, rankinės, odinės rūbų detalės, peilių įdėklai, darbo kalendoriai, dokumentų dėklai. Gana dažnai, ypatingai vilnos ar džinso gaminiams, yra gaminamos odinės etiketės, suteikiančios drabužiui solidumo ir išskirtinumo.


Odos graviravimas ar įspaudas ant odos


 Kalbant apie odą, dažnai kyla klausimas ar rinktis odos graviravimą, ar gamintis įspaudą odai. Jei gamyba yra serijinė, kiekiai dideli, o graviūra analogiška ant visų gaminių, tuomet labiau apsimoka gamintis klišę odai karštam arba šaltam spaudimui. Tačiau jei vienetų yra nedaug arba graviūros skiriasi, tuomet vienareikšmiškai reikėtų rinktis lazerinio graviravimo technologiją. Graviravimą taip pat derėtų rinktis, jei odos gaminiai yra baigtiniai, sudėtingų formų ir spaudimo technologija gali pažeisti patį daiktą.