Ką padovanoti per Kalėdas šiais metais? Top 30 idėjų

Nežinote ką padovanoti per Kalėdas šiai metais?

 Kalėdos – tai gerumo, dėmesio vienas kitam, o ypatingai šeimai, metas.

Visų pirma per Kalėdas pagalvojame apie artimiausius savo šeimos narius

ir organizuojame pasibuvimą su jais Kūčių vakare, stalo ruošimą, šventišką namų puošimą.

Tačiau vienas iš įdomiausių ir laukiamiausių Kalėdų papročių yra keitimasis dovanomis vienas su kitu.


Išrinkti kiekvienam šeimos nariui tinkamą dovaną – reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų darbas, todėl patartina pradėti jam ruoštis mažiausiai prieš mėnesį, kad Kalėdinė nuotaika nebūtų sugadinta paskutinės minutės apsipirkinėjimais parduotuvių spūstyse.

Taigi, ką padovanoti per Kalėdas?

ka-padovanoti-per-kaledas


Ką padovanoti per Kalėdas? Top idėjos


 Norint padovanoti išskirtinę, itin asmenišką dovaną nebūtina nei išleisti visas santaupas, nei ilgai naršyti po parduotuves.

Pakanka nupirkti paprasčiausią indą, papuošalą ar namų apyvokos daiktą, kuris žinome yra reikalingas dovanos gavėjui ir išgraviruoti ant jo ypatingus, tik tam žmogui skirtus žodžius ar net vaizdus.

ka-padovanoti-per-kaledaska-padovanoti-per-kaledas

Paprastas daiktas akimirksniu taps vienetiniu, itin asmenišku daiktu, primenančiam dovanos gavėjui apie jus ir jūsų šiltus jausmus jam.

 Visuomet paprasčiau yra išrinkti dovaną žmogui, kuris turi tam tikrą hobį ar aistrą konkrečiai veiklai, tačiau net jei taip nėra, visuomet galima dovanoti dovanas, kurios praverstų kiekvienam ir tuo pačiu lazerinio graviravimo dėka jas paversti tinkančias būtent tam žmogui.

kaledine-dovana

Pavyzdžiui, žiemos metu puiki dovana gali būti graviruotas termo puodelis, kurį galima papuošti to žmogaus mėgiamo autoriaus citata, jo gyvenimo kredo, jo hobi atspindinčiu paveikslėliu su sentencija apie tai ar paprasčiausiais šiltais, asmeniškais žodžiais, kuriuos norite kad dovanos gavėjas visuomet prisimintų.

ka-padovanoti-per-kaledas

 Žmonės, kurie mėgsta rankdarbius Kalėdų proga neretai mėgsta dovanoti savo rankų darbo šalikus, kepures ar vilnones kojines.

Dovanos gavėjui bus be galo malonu, jei ant šių rankų darbo mezginių puikuosis odinė prisiūta ir išgraviruota etiketė, pavyzdžiui, „Su meile, nuo…“

Universali dovana kalėdų proga gali būti ir raktų pakabukas su išgraviruotais šeimos inicialais arba bet kokios jūsų norimos formos išpjautas iš akrilo ir išgraviruotas.

ka-padovanoti-per-kaledas-jam

Pastaruoju atveju galite sukurti itin originalią dovaną.

Nemažai žmonių namuose turi šiokią tokią namų biblioteką.

Dar viena originali Kalėdinės dovanos idėja – tai asmeninis antspaudas ex-libris, kuriuo asmuo gali pažymėti savo asmeninės bibliotekos knygas.

medinis-antspaudas

Taip pat universali ir praktiška dovana yra nešiojamasis kalendorius – darbo knygelė su išgraviruotais ant jos inicialais.

Net jei knygelė nėra natūralios odos – lazerinis graviravimas yra tinkama technologija ir dirbtinės odos ar įvairių imitacijų paviršiams.

kaledine-dovana

Ši dovana puikiai tinka ir ne šeimos nariams. Taigi, ką padovanoti per Kalėdas?

Dažnai simbolinės Kalėdų dovanos yra dovanojamos ir kitiems svarbiems žmonėms, tokiems kaip draugai, bendradarbiai ir pan. Šiems žmonėms priimtina dovanoti mažas, tačiau atspindinčias Kalėdų ir namų jaukumo dvasią dovanėles.

Tai gali būti arbatos, puodeliai su norimu užrašu, rankdarbiai, imbieriniai sausainiai ir kitokie niekučiai.

kaledine-dovana-puodelis

Tačiau visame šių daiktų komplekte būtų nuostabu pridėti vardinį palinkėjimą.

Tokį palinkėjimą galima išgraviruoti ant iš faneros išpjautos kelėdinės figūrėlės, tokios kaip varpelis, snaigė, elnias, eglutė ir pan. ir pridėti ją prie Kalėdinės dovanos įpakavimo.

originlaus-eglutes-zaisliukai

Mėgstantiems šeimininkauti, galima pasigaminti vardinį ar su palinkėjimu spaudą į tešlą ir padovanoti kvepiančius, vienetinius imbierinius sausainius.

imbierinis-sausainis-kaledinis


Geriausia dovana dėmesys artimui ir dovanos originalumui


 Kalėdų laikotarpiu mes tarsi tampame geresni vieni kitiems, prisimename mums brangius žmones, kone slaptomis mąstome kaip galėtumėm juos nudžiuginti ir ką padovanoti per Kalėdas, apgaubti savo dėmesiu ir parodyti, jog jie yra mums svarbūs.

Bene geriausias būdas tai parodyti yra asmeniška ir apgalvota dovana.

originali-kaledine-dovana

Juk kaip sakoma, net ir smulkios dovanos stiprina draugystę.

Kadangi kiekvienas mūsų turime ratą draugų, šeimos narių, bičiulių – nesinori palikti nei vieno svarbaus žmogaus be dėmesio.

Kita vertus, dovanų sąrašas kartais gali būti tikrai ilgas, taigi ir skausmingas piniginei.

Finansiniais sumetimais dažniausiai tenka

ka-padovanoti-per-kaledas

Ką padovanoti per Kalėdas sąrašą galima skelti į dvi dalis:

  • brangesnes dovanas patiems artimiausiems žmonėms
  • ir ne tokias brangias, kuklesnes dovanas likusiems.

Pastarosios net neturi būti brangios pinigine prasme – jos veikiau yra dėmesio išraiška ir būdas pasakyti žmogui, kad jis jums svarbus ir jūs norite jį pradžiuginti.

Tokias dovanas dažniausiai ruošiame iš anksto, jos dažnai būna panašios tarpusavyje, tarsi mūsų autografas.

Puiku, jei mes turime kažkokį gebėjimą, kurį galime panaudoti kuriant tokią dovaną.

Dovanų gamyba bei personalizavimas atliekamas pasitelkiant tikslias technologijas, tokias kaip lazerinis graviravimas bei pjovimas lazeriu

kaledine-dovana-sesei

Tarkime, jei mums patinka kepti saldumynus, galime suruošti visą pundą nedidelių dovanėlių su namų gamybos sausainiais, pasitelkiant antspaudus tešlai, arbata ir trumpu palinkėjimu.Taigi, ką padovanoti per Kalėdas?

Jei patinka rankdarbiai, galime sumeistrauti eilę nedidelių kalėdinių suvenyrų.

Tačiau būkime atviri, ne visi turime laiko gaminti gausybę dovanų, tad daugelis iš mūsų apsiriboja pirktinėmis dovanėlėmis.

kaledine-dovana-moteriai-merginai


Kaip sutaupyti originaliai dovanai?


 Kaipgi neišleidus begalę pinigų ir laiko padaryti tokias dovanėles ypatingas?

Tam tikslui gali puikiai pasitarnauti graviravimo technologijos:

  • paprasčiausias raktų pakabukas;
  • puodelis;
  • taurė;
  • kavos padėkliukas;
  • šaukštelis..

 Visa tai gali virsti ypatinga kalėdine dovana, jei ant jų išgraviruosime asmenišką žinutę, pasveikinimą, palinkėjimą.

Graviravimo technologijų dėka jūs galite paprastus, eilinius daiktus paversti šiltomis, ypatingomis dovanomis.

kaledine-dovana-mamai

 Graviruoti galima ne vien tekstą, bet taip pat ir nuotrauką, paveikslėlį, kuris dovanos gavėjui turi tik jums abiem žinomą vertę ir prasmę.

Net jei jūs esate nagingas ir savo rankomis pagaminote dovanėlę, visuomet galite pridėti savo palinkėjimą:

  • išgraviruotus žodžius ant odos gabalėlio, prisiūto prie jūsų megzto šaliko,
  • jūsų sugalvotą įspaudą ant namie keptų imbierinių sausainių
  • ar jūsų sukurtą antspaudą – ekslibrį ant kalėdinių atvirukų vokų.

Tad būkime išradingi Kalėdų metu – juk tai puikus metas atskleisti savo kūrybą, atnaujinti senas draugystes, parodyti savo išskirtinį dėmesį ir meilę mums brangiems žmonėms.

ka-padovanoti-per-kaledas

 Nors Kalėdos yra šeimos šventė, dekoruojami ne tik namai, bet ir darbovietės, viešosios įstaigos, parduotuvės, gatvės.

Kalėdinės dekoracijos padeda sukurti pakilią šventinę nuotaiką ir mėgautis šventės laukimu.

Nors kalėdinių dekoracijų pasiūla yra gana didelė, tačiau ne vienas susiduria su problema, kaip ir kur gauti kuo originalesnes, naujasnes ir niekam dar nematytas dekoracijas, kaip jomis nustebinti artimuosius, svečius ar klientus.

Šiam tikslui gali puikiai pasitarnauti lazerinės technologijos, galinčios pasiūlyti itin originalių ir specifinių dekoracijų idėjų įgyvendinimo būdų. Įvairių formų pjaustiniai iš faneros suteiks erdvei jaukumo ir šilumos.

kalediniai-eglutes-zaisliukai-veidrodiniai

 Mediniai snaigių, namukų, šiaurės elnių ir kitokių kalėdinės atributikos formų žaisliukai ant eglutės drauge su šeimos inicialais ar palinkėjimais neabejotinai bus įdomios ir vienetinės puošmenos.

Iš faneros taip pat galima išpjauti ir sukonstruoti įvairaus dizaino pastatomas eglutes – tai puiki alternatyva papošti eglute erdves, kuriose yra nepriimtina, nepatogu ar nehigieniška puošti gyvą eglutę.

mediniai-kalediniai-eglutes-zaisliukai

Faneros pjaustiniai taip pat gali būti naudojami kaip verslo dovanų pakuotės ar dekoratyviniai priedai, išgraviruojant ant jų sveikinimą bei įmonės logotipą. Taigi, ką padovanoti per Kalėdas?

Verslo dovanoms taip pat galima pasirinkti graviruoti vyno dėžutę, kurią vėliau galima bus užpildyti atitinkamu turiniu.

personalizuotos-kaledines-dovanos


Kalėdinės dekoracijos naudojant trafaretus


   Kalėdiniams papuošimams yra dažnai naudojami ir trafaretai – tai nebrangi ir didelį kvadratinį plotą leidžianti dublikuoti priemonė.

Trafaretai gali būti pjaunami įvairiausių dydžių ir formų iš specialaus daugkartinio naudojimo plastiko ir vėliau purškiami dažais ant lygių paviršių ar dirbtiniu sniegu ant langų.

Trafaretų technika taip pat leidžia atkartoti tą patį piešinį begales kartų ir taip sukurti pasikartojantį raštą/paterną.

kaledines-dekoracijos-trafaretai


Lazerio pagalba suasmeniname paprastus daiktus


   Kalbant apie tai, ką padovanoti per kalėdas, lazerinio graviravimo pagalba galima papuošti jau turimus daiktus/dovanas tam tikra sentencija ar linkėjimu, skirtu dovaną priimsiančiam žmogui.

kaledine-dovana

Graviruoti galima ant įvairių paviršių:

Išgraviruotas tekstas liks nepaliestas laiko.

Kadangi Kalėdoms kartais tenka parūpinti nemažą kiekį dovanų, nepamirštant nei vieno artimo žmogaus, o taip pat norisi jog dovanėlės būtų išskirtinės, tai nesudėtingai galima padaryti pasirenkant medinę dėžutę ar stiklinį indą kaip pakuotę, ant kurios būtų išgraviruotas puošnus sveikinimas ir dovanojančiojo vardas bei data.

Į šią pakuotę galima įdėti jau praktiškesnes ar būtent tam žmogui suplanuotas dovanoti dovanas.

Smagu tai, jog pakuotė bus neišmetama, bet naudojama kaip dėžutė įvairiems daiktams talpinti ir liks kaip puikus atsiminimas.

kaledine-dovana-dezute


Nepamirštame ir verslo partnerių


 Šiais laikais nemažai dėmesio yra skiriama kalėdinėms dovanoms verslo partneriams.

Tokiomis dovanomis galima pasirinkti pjaustytus iš popieriaus atvirukus, kurie atrodys gerokai prabangiau nei paprasti spaudos atvirukai.

kaledinis-atvirukas

O patiems geriausiems partneriams dažnai yra dovanojamas rinkinys su vynu, brandžiais sūriais ar kitais ekskliuzyviniais maisto produktais ir supakuojami į originalią, būtent dovanojančią firmą atspindinčią pakuotę.

Dažniausiai tai būna išgraviruota medinė butelio dėžutė, bet turint laiko ir noro galima paieškoti ir įdomesnių pakuotės formų bei medžiagų, kurias iki menkiausių detalių tiksliai gali išpjauti lazeriu.

medine-butelio-dezute-3-skyriu

Jums tereikia susisiekti su mumis ir pasidalinti savo pageidavimais.

Laukiame Jūsų užklausų ir gražių bei šiltų Jums Kalėdų!


Daugiau apie tai, ką padovanoti per Kalėdas >>> Kalėdinės dovanos


Daugiau idėjų dovanoms ČIA >>> Originalios dovanų idėjos


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Turite klausimų? Susisiekite